top of page

Nové působiště? Ošmera vyčkává, do Rakouska ale nejde...


Třebíč / Nové Město - Zatím bez angažmá zůstává po konci v Novém Městě Petr Ošmera. Fotbalový křídelník by rád měl jasno do konce kalendářního roku. Působit by měl někde v nižší soutěži v okolí Třebíče.

„Od fotbalu jsem si teď chtěl trošku odpočinout. Nějaké konkrétní nabídky mám, ale vyčkávám, jestli se ještě třeba něco neobjeví, abych se zbytečně brzy někde neuvázal. Do konce roku bych to ale chtěl mít vyřešené,“ říká třiadvacetiletý odchovanec Jaroměřic, který působil v mládežnických výběrech Znojma.

Už v osmnácti letech hrál třetí ligu v dresu Hlučína, poté byl ve stejné soutěži oporou Třebíče a nyní ukončil působení v Novém Městě, kde během dvou let pomohl zachránit divizi a postoupit do MSFL. V současné době však na třetiligovou úroveň nemá čas.

„Kvůli zaměstnání jsem nestíhal některé tréninky a bez nich se taková soutěž hrát nedá,“ vysvětluje.

Nyní by si představoval nějakou nižší soutěž v okolí Třebíče. „Ale neberu to tak, že už bych fotbal na vyšší úrovni vzdával. Budu se udržovat takovým způsobem, abych byl připravený se třeba na podobnou úroveň vrátit. To mi problém nedělá,“ ujišťuje.

Vrchovinu opouští společně s někdejšími třebíčskými spoluhráči Pavlem Chalupou a Michalem Dočekalem, kteří budou působit v Rakousku. Do zahraničí však Ošmera zatím nechce.

„Už jen z toho důvodu, že mi v Novém Městě před dvěma lety pomohli a vykoupili z Třebíče. Pokud bych šel ven, Vrchovina by za mě nic nedostala, takhle aspoň přece jenom obdrží od mého nového klubu nějakou finanční kompenzaci,“ vysvětluje.

I když v Novém Městě často zápolil se zraněním, na dvouleté angažmá bude vzpomínat jen v dobrém. „Byla to neskutečná jízda, přišli jsme pomoct se záchranou a pak postoupili. Hlavně jde o klub, který fotbalem opravdu žije. To se prostě nevidí, s jakým zápalem tam pracuje vedení, jaké tam vytváří podmínky. Neodchází se mi lehce, ale je to prostě dálka a času opravdu moc nemám,“ řekl.

Varianta, že by se vrátil do Třebíče, kde si udělal největší jméno, prý zatím není na pořadu dne. „Neříkám, že se tam nikdy nevrátím, ten klub je srdeční záležitost, ale v současné době je to nereálné,“ dodal.

#NMNM #NMNMVMSFL #SFK #VRCHOVINA #201718 #PETROŠMERA

287 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page