top of page

Novoměstské áčko už zase trénuje

NMNM - „Všichni doufáme“, říká trenér Zeman, „že fotbalový rok 2021 bude podstatně lepší než ten letošní“, k aktuální situaci v klubu! „Celý rok 2020 je pro fotbal naprostá katastrofa. Stejně jako na jaře se skoro dva měsíce připravovali individuálně, poslední týden ve skupinách po šesti a od 3. 12. 2020 už konečné můžeme začít tréninkový proces v kompletním složení. Proto jsme všichni rádi, že se zase můžeme potkávat a společně trénovat“, dodává.

CHODÍ I DO TERÉNU

SFK Vrchovina se vrátila na přelomu měsíce opět do tréninku. Klub sice nedisponuje vlastní velkou umělkou, dojíždí k sousedům. „Dvakrát týdně jezdíme na umělou trávu do sousedního Žďáru, který nám dovolil zde rozvinout tréninkový stan. Na konci týdne pak chodíme na fyzičku do terénu a využijeme také místní tartan na atletickém stadionu, s novou sportovní halou,“ popisuje lodivod SFK Richard Zeman.


Hráče mohl za přístup po vynucené přestávce jen pochválit. „Musím říci, že kluci vypadají velice dobře. Bylo vidět, že doma jen neleželi, ale že se skutečně udržovali v kondici. A to jak ti zkušení, tak i ti mladí,“ lebedil si. Na fyzickou připravenost mužstva si trenér Zeman potrpí. Proto od něj nezazněla žádná slova o volnějším přístupu. „Umělku ve Žďáru máme pronajatou na pětasedmdesát minut, proto se snažíme je využít maximálně intenzivně. Po atletické rozcvičce už jedeme všechno herní formou. Dojde i na střelbu či hru pod tlakem. Určitě to není jen o tom, že by se šli hráči jen tak vylítat. Navíc je zima, je potřeba, aby trénink měl spád, jinak by to nemělo smysl,“ zdůraznil.


ZMĚNY NEŘEŠÍ

Brzký začátek soutěží v Čechách narušil herní přípravu po Novém roce, tedy v lednu a únoru. Ty totiž odstartují už 30. ledna. „Přípravné zápasy jsme měli už domluvené s některými kluby z Čech, které jsme museli přehazovat. Holt je mimořádná situace, musíme to tak brát,“ nestěžoval si Zeman. Jaro na Moravě začne nezvykle brzy již 21.2.2021 doma se Znojmem (asi UMT ZR), o týden později 28.2. nás čeká zápas v Rosicích (hřiště ??) a další zápas doma přivítáme Zlín B. V této nezvyklé době však můžeme jen doufat, že to tak skutečně bude.

368 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page