top of page

Obětavý výkon znamenal vítězství.

Nové Město - Hráči domácího týmu se chtěli v rámci 33. kola MSFL (posledního hraného) důstojně rozloučit na domácím hřišti ve Vrchovina aréně. Vrchovinským chyběli hned tři hráči základní sestavy Duba, Šteffl a Duda. Pokud hráči trenéra Procházky, pro kterého to byl poslední zápas na lavičce, chtěli uspět, museli zahrát na hranici svých možností.


SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - SK UNIČOV 2:1 (1:1)

Branky: 22. Sytař, 70. Matulka - 30. Komenda


Sestava SFK: Doležal - Černý, Vícha (83. Hekerle), Batelka, Novotný, Partl (90. Hlaváč), Michal (K), Sytař, Trojánek, Svoboda (55. Bača), Matulka

Trenéři: p. Procházka, Císař

Vedoucí týmu: p. Bajer


Sestava SK: Uvízl - Diblík (73. Vybíral), Bala, Vejvoda, Svoboda (85. Můčka), Ambrozek, Komenda (K), Bača (73. Kamas), Sečkář, Krč, Koutný Trenér: p. Neček

Vedoucí týmu: p. MacekDomácí doslova od výkopu vlétli na svého soupeře, protože hned první závar znamenal stoprocentní šanci, ale u tyčky zaúřadoval brankář Uvízl, který s obránci odvrátil poskakující míč do bezpečí. Hosté z Uničova měli uzemní převahu, i kvalita na balónu byla znát, ale domácí měli jasný úkol, vycházet ze zajištěné obrany, kterou podpořil svým výborným výkonem Doležal v brance. V 8. minutě Krč hlavou pálil vedle. Po čtvrthodince Doležal chytil tutovku Komendovi. Poté Matulka se protáhl kolem obránce, ale pálil jen do náruče Uvízla. Ve 22. minutě z první centroval na hranici vápna Novotný a přesně našel Sytaře, který si hrudí míč sklepl a sám před brankářem nezaváhal - 1:0. Po půlhodině hosté pálili na Doležala, který vytísnil na roh. Bohužel pro domácí po rohu se nemýlil ostrostřelec Komenda a hlavou vyrovnal na zadní tyč - 1:1. Těsně před poločasem se do tutovky dostal po načechraném PVK od Sytaře, stoper Batelka, ale z malého vápna překop.


Hosté do druhého poločasu vstoupili aktivněji, když do 55. minuty spálili dvě velmi slibné šance, ale obrana byla vždy na místě. Po hodině hry vytasil u tyče zákrok Doležal a opět svůj tým podržel. Jenže domácí trpělivě čekali na svojí šanci, která přišla přesně v 70. minutě utkání, když po odvráceném míči z vápna domácích, se k míči dostal rychlík Matulka a svůj brejk nečekaně zakončil po piruetě ve vápně - 2:1. Nádherný fotbalový moment, který přinesl zmar pro hosty z Uničova. Poslední čtvrtina bylo ukázkové dobývání domácí svatyně, jenže několik závarů Nové Město přežilo, kde kouzlil hlavně brankář Doležal. Nakonec domácí slavili v derniéře sladké vítězství, které kluci zopakovali z podzimu na hřišti Uničova.


Rozhodčí: Soukal - Bělák, Slabý.

Delegát FAČR p. Briksa

Vedoucí týmu p. Bajer k zápasu: "Jsem rád, že jsme se rozloučili v posledním domácím zápase výhrou, i když se prakticky hrálo pouze o prestiž. přesto byla vidět u obou týmů enormní snaha. My jsme měli nakonec štěstí a je vidět, že v týmu je charakter, přestože nám chyběli hned tři hráči základní sestavy."

Přenos na TVcom: Fotbal, MSFL na TVCOM.CZ

399 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page