top of page

Obrovská převaha v derby znamenala první výhru.

Nové Město - V rámci 7. kola AGADOS KP Vysočina mužů přijel okresní rival k derby FC Velké Meziříčí B. Domácí ještě v ročníku nepoznali chuť vítězství a chtěli to před domácím publikem napravit. Za ryze podzimního a deštivého počasí se hrál hlavně z domácí strany velmi líbivý fotbal.


SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B - FC VELKÉ MEŽIŘÍČÍ B 3:1 (1:1) branky: 38. Dobrovolný, 80. Skalník M., 90. Slavíček - 32. Adam


Sestava SFK: Sáblík - Chytrý, Veselý J., Peňáz (80.Kutra), Blažíček R.(K), Slavíček, Polnický, Dobrovolný, Jícha (89.Veselý V.), Hlaváč, Červenka (72. Skalník M.)

Trenéři: p. Poul, Němeček

Vedoucí týmu: p. Dacer

Sestava FC: Kolouch - Bibr (K), Musil, Novotný (67.Molnár), Blažek, Mička, Chodák, Adam (72.Starý), Šváb, Havlík, Koudela

Trenéři: p. Švec, Chalupa

Vedoucí týmu: p. Malata Mir.Hosté přijeli do Vrchovina arény se silně omlazeným týmem a na jejich výkonu to bylo znát. Na začátku zápasu to byl místy drtivý tlak s několika nevyužitými příležitostmi. Třikrát se v obrovské šanci jevil Slavíček, nejprve šel sám na gólmana, ale trefil boční síť. Poté dostal krásný centr od Hlaváče, ale míč letěl nad břevno. Nakonec i po třetí se netrefil hlavou vedle. Na druhé straně musel hasit závar Sáblík, hosté ani na dvakrát balon nedostali do sítě. V 17. minutě vyslal bombu Polnický a dorážka Jíchy přišla v niveč. Po půlhodině přišla studená sprcha pro domácí, kteří špatně zahráli ofsajd systém a za obranu pláchl Adam, který sám před Sáblíkem nezaváhal - 0:1. Po šesti minutách se k odraženému míči dostal ve vápně Dobrovolný, míč si potáhl a vypálil na zadní tyč - 1:1. Nerozhodný výsledek vydržel až do přestávky, ale vůbec nevyjadřoval dění na hrací ploše.


Hned po přestávce se v šanci objevil opět Slavíček, ale překonaného gólmana Koloucha, zaskočil obránce na brankové čáře. Mimochodem hrdinou zápasu byl určitě ještě dorostenec hostující gólman, který pochytal obrovské množství šancí. Poté šel z boku sám na branku Hlaváč, ale trefil jen boční síť. Po hodině hry napálil Polnický z 22 metrů břevno. Hosté zahrozili z PVK a jejich hlava šla těsně vedle. Nakonec se domácí dočkali, když rozhodla v 80. minutě zkušenost. Po rohu se před brankou zjevil střídající Skalník a poslal Vrchovinu konečně do vysněného vedení - 2:1. Navíc gólovou tečku za utkáním udělal v poslední minutě Slavíček - 3:1.Hodnocení zápasu trenéra Ondry Poula.


Hodnocení zápasu začnu jinak. V průběhu týdne nás všechny zasáhla nešťastná zpráva, kdy nás při dopravní nehodě navždy opustil náš kolega, kamarád a trenér z klubového prostředí. Čest jeho památce.


Do samotného zápasu jsme vstoupili s jednoznačným odhodláním urvat konečně výhru a tomu odpovídala i situace na hřišti. Bohužel když jsme se nebyli schopni ani po řadě šancí prosadit udeřil soupeř jednoduchou pěknou kombinací ze středu hřiště. Nicméně pro nás se nic nezměnilo a šli jsme dále za svým cílem výsledek otočit a zápas vyhrát. To se nakonec povedlo a za to všem zúčastněným děkuji. Věřím že se konečně odrazíme i k lepším a častějším bodovým výsledkům.

Rozhodčí: Porubka - Beneš T., Půlpán

ŽK 1:2

Diváci 110


204 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page