top of page

Okresní derby ovládlo Nové Město

NMNM - V 6. kole měl na programu KP mužů okresní derby juniorek Vrchoviny a VelMezu. Čekal se souboj vyhrocený, ale nakonec se derby dohrálo naprosto v klidu, s jasnou výhrou pro domácí. Domácí rozhodli zápas ve druhém poločasu svým efektivním zakončením.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 3:0 (0:0)

Branky: 47. Polnický, 59. Šmída, 87. Švanda


Nové Město B: Doležal Chytrý, Bača, Švanda, Hlaváč (69. Blažíček), Veselý (46. Liška), Slavíček (46. Hudák), Šmída (85. Červenka), Polnický, Dobrovolný (89. Sláma), Sytař.


Velké Meziříčí B: Kolář Bibr, Ráliš, Sysel (69. Klíma), Mička, Crkal, Vošmera (69. Chodák), Mirek Malata (85. Adam), Krčál, Chalupa, Marek Malata.


V prvním dějství byli určitě nebezpečnější hosté, svými náběhy za obranu dělali Novému Městu velké problémy. V 5. minutě jeden náběh nevyužil rychlý Mirek Malata, který šel sám na Doležala. Obrana s brankářem celou situaci hasili na brankové čáře. To byl velmi důležitý moment pro vývoj utkání. Hosté přehrávali domácí hlavně ve středu zálohy. Po dvaceti minutách přišla první šance po rohu od Polnického, který se teprve zastřeloval těsně vedle na zadní tyč. Po pár minutách se ke střele odhodlal Chytrý, ale Kolář bezpečně kryl. To bylo vše co nabídl první poločas.

Ve druhém se začali dít věci. Domácí vlétli na svého soupeře. Hned ve 47. minutě po rohu Chytrého se nemýlil Polnický a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Po pěti minutách opět Polnický z volného kopu přestřelil zeď, ale i branku Koláře ze vzdálenosti 18 metrů. V 58. minutě opět po rohu se hlavou trefil Šmída a zvýšil vedení - 2:0. V 62. minutě po špatném odkopu domácí obrany se prezentoval střelou nad Crkal. V 67. minutě hostující Ráliš z úhlu vyzkoušel postřeh Doležala, na kterého však nevyzrál. Pár minut před koncem opět po rohu, korunoval svůj perfektní výkon mladíček Tomáš Švanda, když hlavou čistokrevným angličanem uzavřel skóre zápasu - 3:0.


Petr Follprecht k zápasu: "Přišla výhra, kterou jsme potřebovali jako sůl. Dává nám to větší klid před následujícími dvěma zápasy, kdy nás čekají těžcí soupeři. První půle z naší strany byla špatná, chyběl pohyb, nasazení, zkrátka úplně všechno. V šatně jsme si k tomu něco řekli a kluci to vzali za správný konec a hlavně byla vidět vůle jít za vítězstvím. Celkově to bylo velmi vyrovnané. Z naší územní převahy vyplynuly standardní situace a v zápase rozhodly. Hráči utkání Sytař a Švanda."

Rozhodčí: Jonáš

ŽK: 1:2

Diváci: 175

233 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page