top of page

Ondra Poul Hodnocení jaro 2023 B-Tým

Aktualizováno: 29. 6. 2023

V rámci celkového hodnocení sezóny se u mě střídá více úhlů pohledu a proto ji zhodnotím v pěti bodech.



1.Trenérské obsazení muži.

Před rokem jsme se ve vedení klubu dohodli, že po předchozích zkušenostech chceme u A týmu naše lidi namísto trenérů z „venku“. Tak, aby i získané zkušenosti zůstaly v klubu a posloužily dalšímu rozvoji, ať již sezóna dopadne jakkoliv. Na základě toho se P. Follprecht posunul od B týmu a společně s L. Michalem vytvořili trenérské duo u A týmu. Tím vznikla nutnost trenérsky obsadit B tým, kam jsme na poslední chvíli naskočili s F. Němečkem za P. Dacerem- vedoucím týmu.


2. Tabulkové hodnocení KP muži 2022/2023

Konečná tabulka odráží předsezónní cíl hrát klidný střed tabulky. Bohužel společný rozjezd byl pomalejší. O tom hovoří prvních šest kol, kdy jsme získali pouhé 2 body a trochu se herně hledali. Pokud bychom je škrtli, jsme z posledních 20 zápasů na 4-5 místě, a tam si myslím, že B tým složený ze zkušených hráčů a dravého mladí dlouhodobě patří. O síle týmu hovoří i poměrně velké množství otočených zápasů právě v době, kdy jsme na podzim začali vyhrávat, i když jsme byli na samotném konci tabulky.


3. Spolupráce A tým/ B tým

Předsezonní nastavená spolupráce směřovala k tomu, že na prvním místě nebyl v rezervním týmu vždy pouze výsledek, ale také snaha o rozvoj mladíků a případné zapojení hráčů po zranění. Je nutné pochválit spolupráci s A týmem. Ta byla odlišná od předchozích trenérů A týmu. Zvedla se tím i profesionalita všech hráčů díky možnosti trénovat a A týmem. Všichni hráči průběžně dostávali možnost, poté co se jim dařilo v B týmu, naskočit i do A týmu a případně si i vyzkoušet MSFL nebo v ní vstřelit branku viz L.S..


4. Rezervní tým

Samotné složení B týmu bylo v sezóně poměrně optimální v porovnání s mým dřívějším působením v této trenérské pozici. Dařilo se nám i v B týmu vytvářet konkurenční prostředí, což je pro trenéra základní stavební kámen. Tak, jak jsem měl v letošní sezóně spíše rozhodující slovo, tak si pro další sezónu role s F. Němečkem role prohodíme a já budu spíše asistentem k M. Sáblíkovi a V. Dobrovolnému – nováčci v roli asistentů. Petr Dacer a jeho zkušenosti v roli vedoucího týmu jsou neméně podstatné. Chci poděkovat všem hráčům za odmakanou sezónu a opět připomenout, hlavně těm mladším, že bude záležet hlavně na nich, čeho všeho ve fotbalovém i osobním životě dosáhnou. Věřím dále, že rozjezd do nové sezóny bude rychlejší než do té minulé.


5.SFK celek

Z pohledu místopředsedy klubu, kterým jsem byl do nedávné valné hromady, hodnotím sezónu mužů i přes sestup z MSFL pozitivně. Přestože i mě sestup mrzí a je ho velká škoda o to více, že jsme na záchranu jednoznačně měli! Asi tedy až s odstupem zhodnotíme, co se za posledních 5 let povedlo a dařilo. Nyní je však nutné se dívat dopředu a využít nabyté zkušenosti a zase vyhrávat a mít z fotbalu radost. Věřím, že budeme hrát špici divize s ještě užší spolupráci s B týmem a ještě větším využitím místních kluků.

Mládežnické kategorie si nedovolím konkrétně hodnotit, nicméně přes určitý propad v posledních letech, kdy právě spousta energie nutně směřovala k A týmu vidím, že úroveň jejich vedení roste. To je stavebním kamenem toho, aby rostlo jako celek a měli jsme nové a nové fotbalisty/ fotbalistky a chutí a radostí z fotbalu.


V rámci posledního odstavce si opakovaně pobrečím nad zázemím klubu, který hrál 3. nejvyšší fotbalovou soutěž a NMnM nereprezenzoval pozitivně v tom směru. Měli jsme jednoznačně nejhorší tréninkové možnosti ze všech týmu. Situace z pohledu hřišť se nezmění ani pro 4. nejvyšší soutěž a odrazí se to opakovaně na trenérských možnostech a samozřejmě i výsledcích. Nedůstojná není vlastně ani pro krajské soutěže a reprezentaci města samotného. Nezbývá než doufat, že se po letech odsouvání něco změní a přibudou další hřiště k tomu stávajícímu v NMnM, tak jak je dlouhodobě slibováno a hodilo se i do předvolební kampaně vedení NMnM. Přeji novému vedení klubu, aby v této věci o kus postoupilo a mělo šťastnou „ruku“ i ve volbě případných dalších zásadních rozhodnutí.

Dále děkuji i všem kolegům z předchozího vedení klubu za spolupráci a všem přeji radost z fotbalu v NMNM.

359 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page