top of page

Organizovaná Vrchovina vyloupila Hlučín

Hlučín/NMnM - A-tým trenérů Procházky a Císaře odjel do Hlučína, na hřiště jednoho z favoritů soutěže, ve velmi okleštěné sestavě. Do Slezska neodjeli další dva hráči Hekerle s Chloupkem. Systém 4-1-4-1 byl pro domácí velmi obtížně zdolatelný, organizovaná zónová obrana v čele se Šmídou v brance přinesla své ovoce.

FC HLUČÍN - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 1:2 (1:1)

Branky: 27. Lokša – 29. Partl, 52. Vícha.


Sestava: Šmída – Bača, Černý, Vícha, Trojánek – Duda – Svoboda (14. Boušek, 74. Smetana), Michal, Holman, Partl (86. Hlaváč) – Duba.

Připraveni: Doležal, Sytař

Trenéři: p. Procházka, Císař

Vedoucí týmu: p. Bajer

Masér: Císař ml.


Sestava Hlučín: Lapeš - Zajíček, Wala, Hasala, Lehnart, Neumann (65. Neumann), Tomšů (46. Mládek), Hykel (65. Moučka), Lokša (K), Plesník, Praus


Domácí favorit vstoupil do pátečního večerního utkání jako velká voda. O tom svědčil rovněž poměr rohových kopů, který byl po deseti minutách 5:0. A právě ten pátý přinesl celku ze Slezska největší příležitost, jenže Hasala ve stoprocentní šanci přestřelil Šmídovo břevno. V další příležitosti Zajíčka vychytal výborný Šmída, ovšem krátce před uplynutím půlhodiny hry už musel kapitulovat. Tomšů poslal pěkný centr do vápna a Lokša se v zakončení nemýlil – 1:0. Odpověď fotbalistů Nového Města byla naštěstí doslova blesková. Už za necelé dvě minuty si na dlouhý balon za obranu domácích naběhl Partl a nekompromisně v samostatném náběhu prostřelil gólmana Hlučína - 1:1.

Sedm minut po změně stran přišel pro domácí celek druhý šok. Po rohu do velkého vápna si míč na zadní tyči našel stoper Vrchoviny Vícha a přesnou hlavičkou překonal gólmana Lapeše – 1:2! Šanci na zvýšení svého náskoku celek z Vysočiny brzy poté nevyužil a postupem času se dostal pod velký tlak svého soupeře. Jenže Hlučín tentokrát narazil na dobře organizovaného a patřičně motivovaného protivníka. Tři body se tak nečekaně stěhovaly na Vrchovinu.


Hodnocení trenéra Pavla Procházky: "Po nevydařeném vstupu do sezony na hřišti rezervy Zlína, jsme si to v týdnu vyhodnotili a zareagovali na nedostatky a chyby v organizaci hry. Do Hlučína jsme jeli s předem určenou taktikou, kterou se dařilo týmu na hřišti celkem dobře plnit a bylo z toho sice překvapivé, ale po výborném týmovém výkonu, zasloužené vítězství a zisk cenných bodů. Musím celému týmu za předvedený výkon poděkovat a vyseknout obrovskou pochvalu, jak hráčům, tak i věrným fanouškům, kteří vážili dlouhou cestu do Hlučína a po celý zápas kluky na place hlasitě podporovali.

Rozhodčí: Drozdy - Toman, Paleček

ŽK: 3:4, ČK: 0:0

Diváci: 408

379 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page