top of page

Pár minut a obrat byl na světě

NMNM – V rámci 9. kola FORTUNA Moravskoslezské fotbalové ligy přicestovala do Nového Města rezerva slavného Baníčku. Trenér Zeman musel absence v obraně vyztužit kapitánem Michalem, i když na lavičce už měl uzdraveného Batelku alespoň jako žolíka. Nad domácími visel Damoklův meč.

SFK Nové Město na Moravě – FC Baník Ostrava B 3:2 (1:1)

Branky: 33. Skalník, 89. Šteffl, 90+3. Michal (PK) – 44. Martišiak, 78. Blahuta


Sestava NMNM: Šmída – Hekerle (86. Batelka), Michal ©, Smetana, Vašíček – Švanda J., Holman (77. Feik), Šteffl, Skalník (90. Bača) – Duba - Tulajdan

Připraveni: Sáblík – Chloupek, Batelka, Feik, Švanda T., Veselý V.


Sestava soupeře: Murin – Zálešák, Blahuta, Velner, Drozd, Martiník (71. Jaroň), Martišiak (83. Žák), Macej (55. Barkov), Fulnek, Mooc (C), Chvěja (64. Lokša)

Připraveni: Jílovec - Hasala, Jaroň, Lokša, Kulig, Barkov, Žák


V úvodním dějství byl k vidění pohledný kombinační fotbal. Domácí v úvodu spálili dvě příležitosti v podobě Tomáše Duby, kde hlavně ta první, když šel sám na brankáře Murina volala po gólu, ale vždy tomu chyběl kousek. Až po půl hodině hry domácí zatlačili na ostravskou rozehrávku, na půlce Švanda obral o míč soupeře, přes Dubu se míč dostal na levou stranu ke Skalníkovi a ten levačkou utěšenou ránou k bližší tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Jenže hosté podnikali rychlé výpady před Šmídu a ten poslední před přestávkou využili, když na čechraný dloubák Fulneka naskočil Martišiak a hlavou přehodil vybíhajícího domácího brankáře – 1:1.

Druhý poločas už tak pohledný nebyl, byl hodně rozkouskovaný, bylo v něm hodně osobních soubojů a sudí musel hodně hru přerušovat. Hosté rozehráli tento úsek zápasu hodně aktivně. Kopali hned pět rohů, při kterých domácí nebyli vůbec jistí. To se také ukázalo být rozhodující 78. minutě, kdy nejvýše vyskočil po rohu stoper Blahuta a otočil přesnou hlavou průběh utkání – 1:2. Domácí nechtěli na domácím pažitu přijít o body. Trenér Zeman střídal a hlavně ta výměna s Batelkou se povedla, protože byl na hřišti pár desítek vteřin a ve vápně v 89. minutě vyhrál souboj po centru Duby, který přišel ke Štefflovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Vrchovina to nevzdala, jelikož sudí nastavoval tři minuty. Ve druhé minutě nastavení vybojoval Švanda na hranici 16 míč, který posunul do vápna Tulajdanovi a ten byl faulován s míčem u nohy, dostal klasickou stoličku – penalta. Exekutorem byl kapitán Michal a symbolicky vystřelil letošní první domácí vítězství – 3:2.


Trenér Zeman k zápasu: „Z dostupných možností jsem sestavil ofenzivní sestavu s poctivými defenzivními úkoly a rychlým hledáním dvojice útočníků. Odehráli jsme výborný první poločas, v němž jsme šli do vedení a zahodili další tři šance oproti jedné soupeřově. Místo toho, abychom 2:0 vedli, inkasovali jsme lacino gól do šatny. Ve druhé půli byl Baník silnější na míči, my jsme především bránili, ale do vyložených příležitostí jsme soupeře nepouštěli. Gól po rohu na 1:2 byl znovu z kategorie zabránitelných. Smekám před celým týmem v čele s kapitánem Lukášem Michalem, který mužstvo řídil z pozice stopera, za to, jak heroicky výsledkový obrat zvládl. Konečně se k nám přitočilo štěstí a byli jsme za tu dřinu odměněni. Dotlačili jsme to tam po rohových kopech, kdy nám ve vzduchu pomohl uzdravený Jirka Batelka. Poslední dobou jsme utrpěli několik opakovaných ran na psychiku týmu, ale znovu se ukázalo, že Vrchovina se nikdy nevzdává.“

Nejlepší hráči: Michal, Švanda, Šteffl – Martišiak, Blahuta


Rozhodčí: Zaoral – Kolář, Marek Delegát: p. Kundelius

ŽK 4:3, ČK 0:0

Diváci: 285


SFK Nové Město na Moravě v sobotu zajíždí na hřiště do Petřkovic na místní FC Odru. Výkop je 10.10. 2020 od 15:00 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Drozdy – Tomanec, Macrineanu. Delegát FAČR pan Jiří Šalata.

214 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page