Pár minut a obrat byl na světě

NMNM – V rámci 9. kola FORTUNA Moravskoslezské fotbalové ligy přicestovala do Nového Města rezerva slavného Baníčku. Trenér Zeman musel absence v obraně vyztužit kapitánem Michalem, i když na lavičce už měl uzdraveného Batelku alespoň jako žolíka. Nad domácími visel Damoklův meč.

SFK Nové Město na Moravě – FC Baník Ostrava B 3:2 (1:1)

Branky: 33. Skalník, 89. Šteffl, 90+3. Michal (PK) – 44. Martišiak, 78. Blahuta

Sestava NMNM: Šmída – Hekerle (86. Batelka), Michal ©, Smetana, Vašíček – Švanda J., Holman (77. Feik), Šteffl, Skalník (90. Bača) – Duba - Tulajdan

Připraveni: Sáblík – Chloupek, Batelka, Feik, Švanda T., Veselý V.

Sestava soupeře: Murin – Zálešák, Blahuta, Velner, Drozd, Martiník (71. Jaroň), Martišiak (83. Žák), Macej (55. Barkov), Fulnek, Mooc (C), Chvěja (64. Lokša)

Připraveni: Jílovec - Hasala, Jaroň, Lokša, Kulig, Barkov, Žák

V úvodním dějství byl k vidění pohledný kombinační fotbal. Domácí v úvodu spálili dvě příležitosti v podobě Tomáše Duby, kde hlavně ta první, když šel sám na brankáře Murina volala po gólu, ale vždy tomu chyběl kousek. Až po půl hodině hry domácí zatlačili na ostravskou rozehrávku, na půlce Švanda obral o míč soupeře, přes Dubu se míč dostal na levou stranu ke Skalníkovi a ten levačkou utěšenou ránou k bližší tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Jenže hosté podnikali rychlé výpady před Šmídu a ten poslední před přestávkou využili, když na čechraný dloubák Fulneka naskočil Martišiak a hlavou přehodil vybíhajícího domácího brankáře – 1:1.

Druhý poločas už tak pohledný nebyl, byl hodně rozkouskovaný, bylo v něm hodně osobních soubojů a sudí musel hodně hru přerušovat. Hosté rozehráli tento úsek zápasu hodně aktivně. Kopali hned pět rohů, při kterých domácí nebyli vůbec jistí. To se také ukázalo být rozhodující 78. minutě, kdy nejvýše v