top of page

Přípravu si zatím pochvaluje. Nové Město zatím v přípravě pouze vítězí.

Fotbalistům Vrchoviny se vyhýbají zranění. Šanci dostávají mladí hráči z její úspěšné juniorky.Převážně pozitivní dojmy zatím převažují v rámci zimní přípravy třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě. Až na jedinou výjimku. „V tomto týdnu jsme toho kvůli sněhové nadílce příliš nenatrénovali,“ přiznal kouč SFK Lukáš Michal. Toho těší především dobrý zdravotní stav kádru. „Musím to zaťukat, zranění se nám vyhýbají. Občas někdo sice vypadl kvůli nemoci, ale jinak trénujeme ve vysokém počtu klidně i dvaceti hráčů,“ pochvaloval si. V dosavadních dvou přípravných utkáních Vrchovina pokaždé zvítězila. „Zápasy to byly slušné. V poločase jsme sestavu vždy prostřídali, šanci dostali kluci z juniorky,“ nastínil Michal. Rezervu FC Vysočina jeho svěřenci zdolali těsně 2:1. „Naše výhra mohla být vyšší, neproměněné příležitosti mě mrzely. Také hra byla ještě trošku kostrbatá,“ všiml si.

POSTUPNÝ PROGRES

Naopak divizní SK Vysoké Mýto, které má velice kvalitní tým, zdolalo Nové Město jasně 3:0. „Hrálo se ve vysokém tempu, podali jsme dobrý výkon a zápasu dominovali,“ lebedil si kormidelník SFK. Branky stříleli Matulka, Vacek a Jícha. Právě mladíček Jícha, ač věkem ještě dorostenec, ukazuje potenciál. „Dobře trénuje, naskakuje do zápasů víc a víc, určitě bude dál dostávat prostor. Je to jeden z našich mladých hráčů, který na sobě pracuje a odměna se dostavuje,“ přiblížil. Není v tom ovšem sám. „Dá se říci, že na podobné pozici jsou i Hlaváč s Bouškem. Také už nějakou dobu trénují s námi, patří do širšího kádru a postupně jdou jejich kvalita i přínos pro mančaft nahoru,“ upozornil.

O víkendu by měla Vrchovina na umělé trávě v Blansku (SO 4.2.2023 v 16:00 hod.) sehrát duel proti účastníku JmKP Ráječku. Pokud ovšem nezasáhne příroda. „Uvidíme, jaké bude počasí. Za dva týdny nás pak bude čekat víkendové herní soustředění v Ústí nad Orlicí, které vyvrcholí dalším PU s týmem z ČFL,“ řekl Michal měsíc před startem jarní části třetí ligy.

404 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page