top of page

Pavel Němec | představení trenérů mládeže | 5. díl

NMNM - Dnes jsme si popovídali s hl. trenérem naší ml. přípravky. I když se plně věnuje trenéřině, stíhá ještě aktivně brázdit fot. trávníky v Ujčově. Jako většina novodobých trenérů i on začal trénovat díky synovi, kterému chce věnovat co nejvíce svého volného času.

Ahoj Pavle, ty ses před rokem vrátil z Ujčova a s sebou si vzal i svého syna. Hned ses stal trenérem a od nové sezóny jsi hlavním trenérem U9. Tak jak jsi spokojený se změnou a jaký byl vůbec důvod, že ses vrátil?

Ahoj, hlavním důvodem návratu bylo to, že bydlíme v Novém Městě a jelikož Ujčov už je trochu z ruky, bylo SFK NMNM jasnou volbou. A také to, že jsem chtěl syna Elika trošku posunout, protože v Ujčově je pouze tým mladší přípravky a dříve nebo později by musel zamířit do jiného klubu, aby mohl pokračovat s fotbalem dále. Každopádně bych chtěl touto cestou poděkovat Oskimu (Oskar Jančík) za možnost přičichnout k trénování malých dětí. Jinak jak jsem se dostal k trénování v SFK bylo celkem jednoduché, jednoho dne jsem zašel s klukem na trénink, kdy v té době vedl mladší přípravku Honza Follprecht a oslovil mě, zda bych nechtěl trénovat s nimi, že se potýkají s nedostatkem trenérů a už to bylo (smích). Jinak já jsem spokojený velmi s touto změnou, je tu nespočet šikovných lidí zapálených do fotbalu.


Ty jsi ještě nedávno za náš klub aktivně hrával. Baví tě více trénovat nebo jsi raději byl aktivním hráčem?

Dříve to samozřejmě bylo hraní, ale postupem času to přešlo v trénování. Velmi mě baví práce s dětmi, jak člověk vidí, jak se děti posouvají dopředu. Jelikož mám tři děti, je to čím dál více složitější skloubit trénování, hraní a rodinu dohromady. Stále ale hraji fotbal za SK Ujčov, kde máme vynikající partu pod taktovkou Jirky Kroupy.


Vzpomeneš si na nějaký zápas, který ti utkvěl v paměti a proč?

Těch zápasů je samozřejmě hodně, ať už když jsem hrával v dorostu nebo pak v mužích, měl jsem to štěstí že všude, kde jsem hrál, byla vynikající parta kluků. Ale jeden bych měl, myslím, že to bylo tenkrát v Křoví, kdy po střele Dzanyho (Honzy Mrkose), mě balón trefil do hlavy a já dal gól hlavou, s mojí postavou to byl, myslím, první a poslední gól hlavou mé kariéry (smích).


Zpátky k trénování. Kdyby ses měl charakterizovat, tak jaký jsi trenér?

Myslím, že jsem trenér hodně impulzivní, snažím se s dětmi žít na střídačce, neustále je podporovat a motivovat - děsně nerad prohrávám. Samozřejmě vše v rozumné míře.


Momentálně vedeš U9, kde máš i svého syna. Jaký máte fotbalový vztah? Bavíte se doma o fotbale hodně?

Pořád (smích). Až tím někdy manželce lezeme na nervy. Jinak si myslím, že máme se synem krásný vztah. Někdy jsem na něho až moc přísný, ale takhle si myslím, že to má každý rodič, že chce od svého dítěte něco navíc než od ostatních dětí.


Jaké se při trénování držíš filozofie?

Myslím, že jednoznačně převládá týmová hra, aby se děti naučili spolu komunikovat a vyhovět si. A samozřejmě to musí děti bavit, mít zápal pro hru, to si myslím, že je to nejdůležitější, to ostatní přijde časem.


Co říkáš na našeho šéfa mládeže Jirku Janečka?

Z Jirky mám výborný pocit, má nespočet zkušeností ze Slavie Praha, kde řadu let působil, a obrovské zapálení něco budovat, vytvářet. Myslím, že do naše klubu přivede něco nového, to co pochytil právě ze Slavie. Pro nás jednoznačně obrovský přínos a já se těším na naší společnou spolupráci.


Předpokládám, že fotbalu fandíš jak na české úrovni tak i na té světové. Poděl se s námi o nejoblíbenější klub (Česko, svět) i hráče (Česko, svět).

U nás to je jednoznačně SK Slavie Praha a v zahraničí se mi teď hodně líbí PSG. Vzor jsem měl vždy jenom jeden a to byl Pavel Nedvěd.


Dej nám tip kdo vyhraje titul ve Fortuna lize.

Tady je to jednoznačná záležitost, u nás doma se fandí jenom SK Slavie Praha. Takže můj tip je SK Slavie Praha.


Pavle, děkujeme nejen za odpovědi, ale především za odváděnou práci pro náš klub. Jsi teprve na začátku své trenérské kariéry a my doufáme, že těch trenérských let u nás bude opravdu hodně.


402 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page