top of page

Pecka, Nové Město porazilo lídra

Nové Město - Ve šlágru 4. ligy MSD si Nové Město vyšláplo na lídra divize D Zbrojovku Brno B. Před parádní návštěvou a za příjemného podzimního počasí viděli fanoušci skvělou podívanou. Bojovnost, fotbalovost, náboj, krásné akce, to byly atributy sobotního odpoledne ve Vrchovina aréně.


SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO n/MOR. - FC ZBROJOVKA BRNO B 2:1 (1:1) branky: 1. Wolker, 70. Švanda - 13. Juritka


Sestava NMNM: Šmída P.(K) - Švanda, Bača, Wolker (67.Sytař), Nečas, Batelka, Šteffl, Partl, Jícha (80.Boušek), Duba (90.Pulkrábek), Sádecký

Trenéři: Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: Bajer

Sestava Zbrojovka B: Hrubý - Vít, Džavoronok (46. Ryšavý), Šmíd (K), Kolečkář (84.Peška), Kluska, Juritka, Strnad, Kříž, Štepanovský, Černý (46. Kohoutek)

Trenéři: Kříž, Hrubý, Štepanovský

Vedoucí týmu: Kos


Ten, kdo se opozdil, přišel o parádní začátek zápasu. Již v úvodních vteřinách utkání vhodil do hry dlouhý aut Pavel Partl, tečovaný míč gólman štrejchl konečky prstů a dorážky Wolkera a Duby poslaly domácí tým do vedení - 1:0. Nakonec sudí přiznal branku již prvnímu střelci, matadorovi týmu, Lukáši Wolkerovi. Jenže již ve 13. minutě na druhé straně musel čelit obrovskému závaru Šmída, když vyrazil dvakrát projektil hostí, ale na neuvěřitelnou dorážku Juritky z úhlu, již byl krátký - 1:1. Vypadalo to na střelecké dostihy, ale opak byl pravdou. Na dlouhé minuty se hrálo mezi vápny. Za zmínku stojí volný kop Šteffla, který skončil vedle Hrubého svatyně. Před 30. minutou přes zeď nad branku kopl standardku Nečas. A také Partl vyslal bombu nad břevno brněnské konstrukce.

Druhý poločas začaly aktivněji hosté, ale Šmída vždy výborně reagoval. Ještě před tím, měl však po rohu Nečase, vedoucí branku na hlavě Švanda, pálil nad břevno ve 100%-ní šanci. Střídající Brňan Ryšavý měl na noze skvělou příležitost z levé strany, ale Šmída svůj tým podržel a míč vyrazil. Hned po dvou minutách hosté vycítily svou šanci a zasypaly Šmídu třemi těžkými střelami, ale Petr Šmída byl vždy na svém místě, s pomocí svých stoperů před s sebou. Jak to tak bývá "NEDÁŠ-DOSTANEŠ"! V 70. minutě přišel roh pro domácí a byla to nacvičená akce. Po trase Sytař-Nečas-Švanda se míč zastavil až za zády Hrubého - 2:1. Stadion na Sportovní ulici vybuchl podruhé! Hned po dvou minutách měl na kopačce obrovskou šanci mladíček Jícha, ale zkušený exligový Vlastimil Hrubý jeho nájezd bravurně zneškodnil. Hosté v 80. minutě zahrávaly sérii rohů, ale naše obrana byla skálopevná. V poslední minutě utkání měl na noze pojistku střídající Boušek, který po pravé straně pláchl dvěma hráčům Zbrojovky a jeho bomba měla sice gólové parametry, žel skončila na břevnu Hrubého brány. Důležité vítězství a tři body do tabulky si zapsali svěřenci trenéra Michala. Pro hosty to znamenalo první porážku v soutěži.

Rozhodčí: Mayer P. - Budovič, Řezníček. Delegát FAČR p. Šišma.

ŽK 4:2, ČK 0:0

Diváci 383


286 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page