top of page

Plichtu v třaskavém místním derby odmítl mladíček Filip Jelínek

Nová Ves / Nové Město - Tolik očekávané derby v rámci 6. kola KP mužů se odehrálo na hřišti v Nové Vsi. Zápas měl úplně jiný průběh než jarní derby v Novém Městě. V nedělním odpoledni před více než pětistovkou diváků se nakonec radoval výběr trenéra Františka Němečka.


TJ NOVÁ VES - SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 0:1 (0:0) branka: 53. Jelínek


Sestava NMNM: Sáblík - Chytrý, Jelínek (75. Červenka), Blažíček P.(K), Blažíček R., Veselý (63. Novák), Slavíček (87. Homolka), Šmída, Pulkrábek, Dobrovolný T.(87. Kutra), Dobrovolný V. Trenéři: Němeček, Poul

Vedoucí týmu: Dobrovolný J.


V první části vyhecovaného zápasu se hrál spíše taktický fotbal s minimem šancí. Obrany hrály prim, na domácí straně to byl Šindelka, který bránil a dobře rozděloval míče svým spoluhráčům, kterým chyběli ve středu pole Žák s Dacerem. Na druhé straně dvojice Vojta Dobrovolný s Pulkrábkem byli dobrými zametači před brankářem Sáblíkem.


Druhá půle byla o něčem jiném. Od začátku se domácí tlačili před Sáblíka, ten musel řešit několik ošemetných šancí, zlikvidoval nájezd Ptáčka a když už byl překonám, pomohla gólmanovi juniorky tyč. Znovu se potvrdilo již otřepané "NEDÁŠ-DOSTANEŠ!" Domácí udělali chybu ve středu hřiště. Po pravé straně vzal míč Tadeáš Dobrovolný zatáhl před vápno a svým přesným centrem našel ve vápně nejmladšího hráče na hřišti, Filipa Jelínka. Z obránce udělal solný sloup svojí smrtící kličkou a přesnou zakroucenou bombou k zadní tyči rozvlnil síť za brankářem Fuksou - 0:1. Domácí tato branka nedeprimovala a dále se snažili alespoň vyrovnat, ale v tomto zápase je opustilo štěstí.


Byla to nakonec třetí výhra v řadě na hřišti Nové Vsi pro juniorku Nového Města B. Druhá výhra za s sebou vyšvihla juniorku Nového Města na pátou příčku tabulky. V příštím zápase čeká další derby s Bystřicí n/P. již v sobotu od 15:30 hod na hřišti Vrchovina arény.


Rozhodčí: Rosický - Nebola, Straka

ŽK 0:1, ČK 0:0

Diváci 542

292 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page