top of page

Po bodech v třetiligovém derby touží nováček i zkušení hosté

Jihlava/NMNM - Fotbalová třetí liga nabídne v sobotu dopoledne první krajské derby. Nové Město na Moravě se představí na půdě nováčka z Jihlavy, jehož B-tým nezačal FORTUNA MSFL ideálně. Ve středu si v Rosicích připsal třetí porážku. O to víc se budou domácí snažit, aby nulu na svém kontě přepsali. I hosté ale věří v body.

Jihlavská záloha půjde do zápasu po nepříliš povedeném středečním utkání v Rosicích, kde se dohrávalo odložené úvodní kolo. Porážka 1:5 se ovšem zrodila až po změně stran, do té doby byli hosté rovnocenným soupeřem. „První půlka byla vyrovnaná, ale ve druhé se domácí zlepšili. Dali dva rychlé slepené góly, a tím rozhodli,“ přibližuje trenér, který postavil mladý tým.

Do sobotního utkání s Vrchovinou, kterou jihlavské „béčko“ hostí Na Stoupách od půl jedenácté, bude mít k dispozici zřejmě odlišnou jedenáctku. A očekává i lepší výkon, protože cílem jsou první body. „Na tohle utkání se těšíme a chceme v něm bodovat. Musíme doma podat co nejlepší výkon,“ má jasno Kadlec, který chtěl před utkáním upozornit na exjihlavského kanonýra Vrchoviny Tomáše Dubu.

Jenže obávaný střelec proti svému bývalému klubu hrát nebude. „Má svalové zranění,“ potvrdil kouč Richard Zeman, který bude postrádat i dalšího hráče, co prošel Jihlavou. „Hekerle je nemocný. Takže musíme udělat dvě vynucené změny. Ale kádr máme široký a jsme schopní tyto ztráty zacelit,“ doplňuje. I proto trenér Vrchoviny myslí na bodový zisk. Přesněji na vítězství. „My tam jedeme vyhrát,“ ujistil Zeman. „Venku hrajeme dlouhodobě dobře a třetiligová zkušenost by měla být na naší straně,“ uzavírá Zeman.

134 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page