top of page

Po derby zněly z obou táborů rozporuplné pocity.

Velké Meziříčí mělo na stadionu Nového Města nakročeno k výhře, ale nakonec se musely oba celky spokojit s bodem.


Vzhledem k průběhu zápasu byla o něco větší spokojenost přece jenom na straně domácích. „Chtěl jsem samozřejmě vyhrát, ale po první půli bych asi byl za bod rád. Má tak pro nás svoji cenu,“ uznal kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

Poločasový nepříznivý stav 1:3 byl pro jeho ovečky hodně trpký. Domácí celek totiž měl herně navrch, jenže jej srážely neuvěřitelné kiksy v defenzivě. „To, co se nám až dosud nestávalo, tedy že jsme vzadu nedělali chyby a dostávali jen minimum gólů, bylo tentokrát jinak. Vyrobili jsme velké individuální chyby, kterými jsme si zkomplikovali situaci,“ mrzelo jej.

Přitom s výkonem i nasazením mohl být kormidelník Nového Města spokojený. „V první půli jsme hráli dobře. Vytvářeli jsme si šance, nedali penaltu, měli spoustu standardek, jenže těmi chybami v defenzivě jsme se sami dostali do problémů,“ uvědomoval si.

Vstup do druhé půle ovšem domácímu celku vyšel, když Matulka po pár minutách hry snížil na 2:3. K ještě většímu tlaku pak fotbalistům Nového Města pomohlo vyloučení hostujícího Partla po hodině hry. Dvanáct minut před koncem pak stoper Ráliš poměrně šťastnou trefou, kdy jeho centr zaplachtil za záda bezmocného Lancmana, vyrovnal na konečných 3:3. „Věřil jsem, že ještě dokážeme zápas točit, ale Meziříčí sehrálo ten závěr zkušeně. Rozkouskovalo hru, navíc jsme zbytečně faulovali ve středu pole, takže jsme se nedostali ke hře do lajn a následných centrů do vápna,“ postýskl si.

Se ziskem jednoho bodu tak panovala na straně Nového Města spíše mírná spokojenost. „Asi ho beru. Udrželi jsme se v tabulce na třech bodech rozdílu mezi námi a Meziříčím. Nezbývá nám, než bod brát. Mohli jsme sice vyhrát, ale stejně tak také prohrát,“ potvrdil Michal.161 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page