top of page

Po dvou měsících se fotbal začíná opět probouzet


NMNM - Tento rok 2020 je pro novoměstský fotbal rokem významným, letos je to právě 120 let, kdy se na plácku, vedle místního gymnázia, začala studenty hrát tato míčová hra. Celou historii fotbalu je možné si nastudovat v almanachu „100 let fotbalu“.

Nynější situace s koronavirem překazila veškeré plány. Soutěže řízené FAČR byly v březnu přerušeny, aby je řídící orgán 8.4. ukončil. Bylo to v té době jediné rozumné řešení. Nikdo nedokázal vyslovit predikce o tom, jak se situace bude vyvíjet.

Nyní se začíná pomalu situace postupně rozvolňovat a není tomu jinak i ve fotbale. Amatérský fotbal pomalu ožívá, již týden se za přísných podmínek trénuje. To profi fotbal svoje soutěže bude dohrávat, nezbývá než všem aktérům držet palce.

Když se podíváme na minulý soutěžní ročník 2019/20, tak naše áčko po odehrání jediného jarního zápasu v Otrokovicích (výhra 2:1) skončilo nakonec deváté a může počítat s účastí i v příštím ročníku MSFL. Naše rezerva vyhlásila útok na postup do KP, ale jarní kola se vůbec nerozeběhla, ostatně jako všechny ostatní kategorie. Nezbývá nic jiného, než to brát, jako fakt a všichni se s tím musí srovnat po svém.

Příprava na novou sezonu 2020/21 bude dlouhá, skoro jako ta zimní. Áčko pod vedením Richarda Zemana, Luboše

Střešňáka a Leoše Škorpíka připravili několik přátelských zápasů již na toto období:

1. PU - 22. 5. (PÁ) MSK Břeclav 18:00 hod. (hřiště NM) divize D

2. PU - 26. 5. (ÚT) FK Blansko 17:30 hod. (hřiště BK) MSFL

3. PU - 30. 5. (SO) FK Hlinsko 17:00 hod. (hřiště HL) divize C

4. PU - 5. 6. (PÁ) FC Velké Meziříčí 17:30 hod. (hřiště NM) MSFL

Vedení SFK Vrchovina Nové Město na Moravě drží všem palce, přeje pevné zdraví a našim hráčům spoustu vstřelených branek.

Zachovejte nám svoji přízeň.

292 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page