Popovídali jsme si s Jirkou Tulaydanem

Brno/NMNM – Šest týdnů je sport zakázaný, lidé sedí doma, někdo si čte, jiný luští křížovky. Využili jsme setkání s hráčem, který již skoro půl roku dojíždí na Vysočinu za fotbalem. Bylo to příjemné posezení a povídání.

Jiří, můžete se fanouškům našeho klubu trošku představit? Kde jste se narodil a kde žijete?

Narodil jsem se v Brně, kde také bydlím. Rodiče jsou z Ukrajiny.


Je Vám 22 let, kdo Vás přivedl k fotbalu, v kolika letech jste začínal a kde jste tuto krásnou hru poznal?

K fotbalu mě přivedl můj táta, který se tím živil pár let jako brankář, takže mě to samozřejmě automaticky zajímalo. Začínal jsem v 6 letech. Absolvoval jsem svůj oficiálně první trénink ve Spartě Brno, kde to tehdy trénoval Pavel Šustr, tam to vše začalo.


Jakými fotbalovými kluby jste do dneška prošel, my o Vás víme, že jste přišel z FK Blansko na hostování?

Jak už jsem zmiňoval předtím, tak jsem začínal ve Spartě Brno. V roce 2008 jsem přestoupil do Zbrojovky Brno (tehdy 1.FC Brno). Měl jsem nepříjemné období, kdy mě vyřadilo zranění ze hry, a tak jsem byl v roce 2011 poslán na hostování zpět do Sparty Brno. Na konci roku jsem se vrátil a od té doby jsem prošel všemi kategoriemi. Mé působení ve Zbrojovce skončilo v roce 2017, kdy jsem odešel z juniorky. Začalo to půlročním hostováním v FK Hodonín, poté jsem měl působit v AFK Tišnov, ale tým se rozpadl, takže jsem šel na 2 měsíce do Bystrce. Dostal jsem nabídku z Blanska a jelikož se formoval nový tým, kde byly ambice na postup, tak jsem nad tím nemusel moc nepřemýšlet. Poslední 2 roky jsem odehrál v Blansku.


Ještě trochu z Vašeho soukromí, momentálně studujete, nebo někde pracujete a jaká je vlastně Vaše profese? Jste ženatý, nebo máte zatím přítelkyni?

Momentálně jsem studentem VŠ v Brně, kde studuji podnikání a managment. Tomuhle oboru bych se chtěl v budoucnu věnovat. Ženatý zatím nejsem, ale přítelkyni mám.