top of page

Popovídali jsme si s Jirkou Tulaydanem

Brno/NMNM – Šest týdnů je sport zakázaný, lidé sedí doma, někdo si čte, jiný luští křížovky. Využili jsme setkání s hráčem, který již skoro půl roku dojíždí na Vysočinu za fotbalem. Bylo to příjemné posezení a povídání.

Jiří, můžete se fanouškům našeho klubu trošku představit? Kde jste se narodil a kde žijete?

Narodil jsem se v Brně, kde také bydlím. Rodiče jsou z Ukrajiny.


Je Vám 22 let, kdo Vás přivedl k fotbalu, v kolika letech jste začínal a kde jste tuto krásnou hru poznal?

K fotbalu mě přivedl můj táta, který se tím živil pár let jako brankář, takže mě to samozřejmě automaticky zajímalo. Začínal jsem v 6 letech. Absolvoval jsem svůj oficiálně první trénink ve Spartě Brno, kde to tehdy trénoval Pavel Šustr, tam to vše začalo.


Jakými fotbalovými kluby jste do dneška prošel, my o Vás víme, že jste přišel z FK Blansko na hostování?

Jak už jsem zmiňoval předtím, tak jsem začínal ve Spartě Brno. V roce 2008 jsem přestoupil do Zbrojovky Brno (tehdy 1.FC Brno). Měl jsem nepříjemné období, kdy mě vyřadilo zranění ze hry, a tak jsem byl v roce 2011 poslán na hostování zpět do Sparty Brno. Na konci roku jsem se vrátil a od té doby jsem prošel všemi kategoriemi. Mé působení ve Zbrojovce skončilo v roce 2017, kdy jsem odešel z juniorky. Začalo to půlročním hostováním v FK Hodonín, poté jsem měl působit v AFK Tišnov, ale tým se rozpadl, takže jsem šel na 2 měsíce do Bystrce. Dostal jsem nabídku z Blanska a jelikož se formoval nový tým, kde byly ambice na postup, tak jsem nad tím nemusel moc nepřemýšlet. Poslední 2 roky jsem odehrál v Blansku.


Ještě trochu z Vašeho soukromí, momentálně studujete, nebo někde pracujete a jaká je vlastně Vaše profese? Jste ženatý, nebo máte zatím přítelkyni?

Momentálně jsem studentem VŠ v Brně, kde studuji podnikání a managment. Tomuhle oboru bych se chtěl v budoucnu věnovat. Ženatý zatím nejsem, ale přítelkyni mám.


Vy jste přišel do Nového Města v létě, na jakém základě?

Abych byl upřímný, tak to v mém plánu úplně nebylo. Od začátku letní přípravy jsem byl v Blansku, což byly nějaké 2 měsíce a vedení čekalo na poslední chvíli, aby mi sdělilo týden před začátkem MSFL, že se mnou pan Machala nepočítá. Tudíž jsem měl 2 dny na to, abych se rozhodl, kam zamířím na hostování. Jelikož jsem znal pár kluků z týmu, zvolil jsem Nové Město. Každopádně, pokud bych to měl zhodnotit, tak jsem rád za své rozhodnutí, protože je tam skvělá parta a splnilo to svůj účel i co se týče herního vytížení.


Začal jste z lavičky, protože se vrátil Tomáš Duba ze zkoušky z Blanska, ale ten se záhy zranil a najednou tu byla pro Vás základní sestava? Jak to celé vnímáte?

Do týmu jsem přišel týden před začátkem soutěže, jak už jsem naznačil, takže to nebylo úplně ideální. Ani pro mě, ani pro tým. Každý potřebuje čas na to, aby se přizpůsobil a já nejsem žádnou výjimkou. Začátek pro mě nebyl jednoduchý, naskočit z lavičky a ukázat se během pár minut není lehké. Hodně mi pomohl zápas v Humpolci, kde jsem odehrál celých 90 minut. Další zápas jsem dostal šanci v základní sestavě a už bylo na mně, zda ji využiji, nebo ne. Na každý zápas jsem se snažil navázat a podávat stabilní výkony. Myslím, že se mi to povedlo, a proto jsem se udržel v základní sestavě. Ze sportovního hlediska bych byl radši, kdyby se Dubis nezranil a já si o místo v sestavě řekl svými výkony, ale takový je fotbal. Doufám, že bude v únoru připraven v plné síle.


Spolu se Švandou jste nejlepším střelcem týmu (3 branky), dokázal byste ty branky popsat?

První branku jsem vstřelil proti Jihlavě B. Šel jsem na hřiště za stavu 2:0 a tak to pro mě bylo jednodušší, protože obrana byla unavená a po chybné rozehrávce domácího obránce se míč odrazil do šestnáctky, kde jsem naštěstí stál a zakončil k tyči. Další dvě branky jsem vstřelil proti Sigmě B. U první branky jsem z levé strany dostal míč do vápna, zaseknul obránce a zakončil pod břevno. U druhé branky byl střílený centr na první tyč. Využil jsem toho, že obránci zaměřili svou pozornost na centrujícího hráče, které jsem následně všechny předskočil a špičkou nohy tečoval přes brankaře na první tyč (smích).


Podzim byl předčasně ukončen, byl jste v ten moment rád, resp. Vám nevadí, že se bude sezona rozjíždět již v únoru?

Jestliže děláte něco, co vás baví, pak nemůžete být spokojen, když vám to jako v tomhle případě někdo zakáže, takže jsem určitě rád nebyl. Navíc jsme měli co napravovat, protože rozhodně nemůžeme být spokojeni s tím, co jsme doposud předvedli. Na druhou stranu budeme mít čas se dát do kupy a připravit se na únor.


Jaká situace Vám za 11 kol utkvěla nejvíce v paměti, a na kterou byste zase nejrychleji chtěl zapomenout?

V paměti mi utkvěl poslední domácí zápas s Baníkem B, který jsme v posledních minutách otočili a vyhráli. A zapomenout bych chtěl určitě na zápas s Velkým Meziříčím a Petřkovicemi.


Kterému týmu fandíte v naší nejvyšší lize, případně máte nějaký svůj vzor ze světového fotbalu?

V naší nejvyšší lize nefandím žádnému týmu. Mým vzorem je Memphis Depay.


Děkuji za rozhovor, bylo to příjemné posezení, ať se daří.

251 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page