top of page

Pro mě je to speciální zápas, možná vypíšu odměnu, říká Tomáš Duba


Už tak jde o prestižní zápas. Velké Meziříčí bude v sobotu ve třetiligovém šlágru hostit nováčka z Nového Města na Moravě. O motivaci má postaráno především Tomáš Duba. Fotbalový útočník byl v minulé sezoně na hostování z Jihlavy ve Velkém Meziříčí, v létě ho pak koupila Vrchovina.

„Určitě se moc těším, pro mě půjde o speciální zápas, říká dvaadvacetiletý střelec.

Už začínáte na zápas myslet?

To už dávno. Prakticky už od léta, kdy jsem do Nového Města přišel. O motivaci mám postaráno.

Vypíšete nějakou odměnu pro spoluhráče v případě bodového zisku?

Přemýšlím o tom, asi by to něco chtělo.

Využije Vás trenér Zeman k taktické přípravě? Přece jenom jste byl ve Velkém Meziříčí rok…

Zatím k tomu nedošlo, ale když se mě na něco bude ptát, určitě mu rád poradím.

V roli nováčka jedete na hřiště jednoho z favoritů soutěže, s čím se tam dá uspět?

Favorit je daný, o tom se nemá cenu bavit. Na druhou stranu se s ním hrát dá. Především jde o útočný tým, který může vzadu vyrobit nějakou chybu. Třeba nějakou využijeme a podaří se nám uhrát výsledek. Myslím, že i bod by byl dobrý.

Ve Velkém Meziříčí jste v minulé sezoně zažil boj o čelo, teď se jeho výsledky zhoršily, dá se říct, že už není v takové formě?

To bych neřekl. Minulá sezona tam byla hodně povedená, všechno se dařilo a vycházelo na jedničku. Nepřijde mi, že by se tým zhoršil, spíš už ho mají soupeři lépe přečtený. Ví, kde jsou jeho silné stránky a naopak slabiny.

Vy osobně jste tam toho kvůli vleklému zranění a konkurenci v podobě kanonýra Simra moc nenahrál, na podzim se vám naopak daří, dal jste šest gólů, cítíte formu?

Předně chci říct, že těch gólů mohlo a mělo být daleko víc. Co se týče rozpoložení, tak se mi střelecky vcelku daří i na tréninku, se cítím dobře.

V posledním zápase proti Kroměříži jste sice vstřelil dva góly, ale ten první rozhodčí nejprve uznal a poté kuriózně zpětně kvůli vašemu domnělému ofsajdu odvolal, jak to vlastně bylo?

Sudí argumentoval tečí jednoho ze spoluhráčů, ale pokud to tam někdo tečoval, tak vím určitě, že někdo z Kroměříže. Navíc jsem přesvědčený, že ani v ten moment jsem v ofsajdu nebyl. A že zpětně odvolal gól? To jsem na vlastní kůži ještě nezažil.

Ještě v létě jste se pokoušel prosadit se ve druholigovém kádru tehdy ještě mateřské Jihlavy, znamenal přestup do Nového Města, že už na profesionální fotbal nemyslíte?

To ne, prostě teď v Novém Městě hraji třetí ligu a snažím se, aby se tady udržela. Nic jiného neřeším.

#NMNMVMSFL #NMNM #ROZHOVOR #TOMÁŠDUBA #VELKÉMEZIŘÍČÍ #SFK #201819 #MSFL

294 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page