top of page

Proti Baníku jsme sahali po bodu

NMNM - Za velmi pěkného slunečného počasí se mohli fanoušci těšit na tradičního soupeře FC Baník Ostrava B v rámci 25. kola MSFL. Diváci již měli k dispozici novou krytou tribunu pro 80 diváků a mohli tak okusit fotbal z jiného úhlu pohledu, než byli doposud zvyklý. Trenér Procházka měl i před zápasem dobrou náladu, jelikož se mu postupně vyprázdnila lavice marodů Šteffl, Černý, Duda. Trenér Baníku Chalupa měl k výpomocí z áčka Faltu s Janoškem. A právě hráč s číslem 7 Janošek byl nejlepším na hřišti.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - FC BANÍK OSTRAVA B 1:2 (0:1) branky: 49. Šteffl - 34. Jaroněk, 39. vlastní

SFK Nové Město: Šmída - Vícha, Hekerle (57. Trojánek), Černý, Michal (K), Svoboda, Partl (46. Šteffl), Duba, Matulka, Duba, Novotný

Připraveni: Doležal - Švanda, Bača, Šteffl, Jícha, Trojánek. Trenéři: Procházka, Císař Vedoucí týmu: p. Bajer

FC Baník Ostrava B: Hrubý - Zálešák, Blahuta, Boháč, Janošek, Holaň (71. Sotorník), Jaroň (88. Drozd), Fulnek (K)(90. Chylek), Stiklásek, Kostka, Falta Připraveni: Číž - Drozd, Chylek, Sotorník, Stojičevič Trenér: Chalupa Vedoucí týmu: p. Staš


Hned v 6. minutě po počátečním oťukávání zapnul raketový motor hroťák Matulka, který se dostal přes tři obránce až před Hrubého, ale jeho zakončení rozvlnilo jen boční síť. V 10. minutě po dlouhém autu Partla přišel rychlý atak hostí, který byl zakončený střelou těsně vedle. Po dvaceti minutách se v tutovce vyskytl hostující Zálešák, ale Šmída jeho příležitost zmařil a tým podržel. Po půl hodině začal úřadoval Janošek, jeho jedovatou střelu Šmída vyrazil na roh. Jenže ve 34. minutě byl domácí gólman na jeho zakončení krátký - 0:1. Navíc hosté po chybném výkopu Šmídy se rychle dostali zpět před branku a střela Jaroně s přispěním Hekerleho po pěti minutách opět rozvlnila síť za smutným Šmídou - 0:2. Druhá půle začala velmi dobře pro Vrchovinu, na hřiště přišel po dlouhém zranění David Šteffl, který po třech minutách na hřišti dostal přesný centr od Matulky a David vstřelil branku, která dávala naději - 1:2. V 51. minutě po dalším velmi nevybíravém zákroku šel předčasně pod sprchy již žlutý Blahuta. Přesilovku však domácí nevyužili. Nejblíže k vyrovnání byl po centru Svobody opět Matulka, ale Hrubý jeho těžkou střelu kryl. Přesilovka domácích skončila v 80. minutě, kdy velezkušený kapitán domácích Lukáš Michal dostal ostrou ČK za běžný faul na půlce hřiště, asi kompenzace mladého sudího Běláka. Diváci mohli být s vystoupením obou týmů spokojení, závěrečné emoce byly obrovské, žel se špatným koncem pro Nové Město.

Rozhodčí: Bělák - Marek, Kolář. Delegát FAČR p. Beneš. ŽK 2:6, ČK 1:1 (80. Michal - 51. Blahuta) Diváci 320 Příští víkend pojede Vrchovina na horkou půdu 1. FC Slovácko B. Zápas začíná v neděli 1.5. 2022 od 10:15 hod. a řídit jej bude trojice rozhodčích Gasnárek - Soukal, Svoboda. Hraje se na hřišti v Kunovicích.

242 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page