top of page

První poločas rozhodl o výsledku


N.Město/Ždírec - Ve 4. PU si ligové N.Město dalo zastávku na umělce ZR s divizním Ždírcem, pro které to bylo vůbec první přípravné utkání. "V zápase se blýskl Vopršal hned čtyřmi góly. Navíc spousta šancí zůstala nevyužitá. Příprava splnila svůj účel", řekl po zápase asistent trenéra Leoš Škorpík.

SFK Vrchovina - Tatran Žďírec n.D. 4:0 (3:0) ⚽ 4x Vopršal

Sestava SFK:

1.pol.: Šmída - Bača, Batelka, Vícha, Svoboda - Michal, Zbytovský - Matulka, Duba, Skalník M. - Vopršal

2.pol.: kolář - Fikar, Batelka, Vícha, Vařejka - Wolker, Zbytovský - Matulka, Švanda, Boušek (Svoboda) - Vopršal (Dobrovolný)

Sestava Žďírec: Pometlo - Pátek, Veselský, Málek, Štukhejl, Klimeš, Mrázek, J. Novotný, Dočekal, Slavík, Kolouch

Střídali: Bílek, Dvořák, Malínský, P. Novotný, Kysilko.

Dnes se přípravné utkání za slunečného počasí ve Žďáře na UMT muselo líbit, hlavně první půle, kdy kromě prvních pěti minutách převzali otěže zápasu do svých rukou hráči Vrchoviny vysokým napadáním na soupeřově půlce a kombinační hrou ve vysokém tempu, kdy zápas jednoznačně ovládli.Vše podstatné se odehrálo od jedenácté minuty do třicáté, kdy spoluhráči Matějovi vytvářeli jednu šanci za druhou a ten to prakticky poklízel do prázdné brány. Škoda jen neproměnění dalších šancí dvakrát Duba s Vopršalem , Batelka a velmi agilní Matulka, kdy soupeř prakticky neohrozil svatyni Šmídy.

Druhá půle byla slabším odvarem té první, které bylo zapříčiněno častým střídáním přesto si Vrchovina vytvářela optický tlak, který korunovala po mnoha šancích gólem z penalty po faulu na rychlonohého Zbytovského a proměněním ve čtvrtý zásah Matějem Vopršálem. Za tohoto stavu si soupeř před koncem druhé půle vytvořil jedinou šanci v zápase, ale tu chytil s přehledem chytající Kolář.

„Potvrdilo se, že se nacházíme v nějaké fázi přípravy. Pro nás to byl první zápas, kdežto pro soupeře už čtvrtý. A na hřišti to bylo vidět na první pohled, přesto jsme si zápas odpracovali. Bylo to hodně náročné fyzicky. Některé individuality v kádru soupeře ukázaly velkou kvalitu,“ řekl k duelu ždírecký kouč Martin Slavík.

„Jsem velmi rád, že přes absenci hlavního trenéra a prvního asistenta dopadl zápas v náš prospěch. Kluky musím pochválit za tréninkový mikro cyklus a přípravu na utkání, takticky splnili vše do puntíku, samozřejmě v dnešním utkání bylo spoustu drobných chybiček, po shlédnutí videa to vyhodnotíme a v týdnu se připravíme na další přípravný zápas se Žďárem.“ hodnotil trenér zápasu Leoš Škorpík

Dalším přípravné utkání odehraje Vrchovina na UT v ZR proti domácímů týmu FC Žďár n.S. (SO 16.2. ve 12:00hod.)

303 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page