Rezerva si poradila i se silnou Želetavou

Želetava/NMNM – Trenér Follprecht postrádal v sestavě některé hráče, takže cesta na želetavský trávník pro něj nebyla vůbec jednoduchá. V rámci 7. kola I.A tř. východní skupiny naše béčko zajíždělo na pažit místního Sokolu. Po nepovedeném derby z minulého týdne mělo béčko Vrchoviny, co napravovat.

Sokol Želetava - SFK Nové Město na Moravě B 1:4 (0:2)

Branky: 48. Vladeka – 12. Šmída, 18. Boušek, 76. Chytrý, 87. Polnický

Sestava NMNM: Skryja - Bača, J. Veselý (52. Chytrý), T.Švanda, Blažíček R. – Boušek (52. Polnický), V. Veselý, Slavíček (88. Kutra), Sláma, Dobrovolný (79. Liška) - Šmída

Sestava Želetavy: Tománek – Janíček (73. Šebek), Čurda, Simandl, T.Vrbka (57. Jičínský), Vladeka, Malík, M.Vrbka, Ondráček, Vrbka, Poledna (75. Daniel)

Už ve 12. minutě Vrchovina nastartovala krásný brejk, když Dobrovolný výborně z jedné vyslal Slavíčka, ten na rohu vápna nacentroval na volného Šmídu, který pohodlně zavěsil – 0:1. V 18. minutě Boušek na středu hřiště pěkně uvolnil přes domácího hráče a z hranice vápna nekompromisní bombou k tyči zvýšil – 0:2. Poté nás dvakrát podržel brankář Skryja. Do přestávky se již nic podstatného nestalo.

Hned po přestávce, v 47. minutě jsme vyrobili chybu na středu hřiště, domácí poslali balón za obranu a domácí šli sami ve dvou na bránu, kde si nahráli a uklízeli do prázdné – 1:2. Domácí byli zpět v zápase, průběh poločasu byl vyrovnaný. V 75. minutě Dobrovolný výborně od lajny překonal dva protihráče a přihrávkou pod sebe vybídnul Chytrého, který pohodlně uklízel do prázdné – 1:3. Těsně před koncem zápasu v 87. minutě střídající Polnický skoro z půlky chytře přehazuje domácího brankáře a pečetí výsledek – 1:4.

Hodnocení trenéra Follprechta: „Na výborně připraveném trávníku jsme před utkáním očekávali útočný fotbal, což se pot