Rezerva si v derby bez diváků zastřílela

NMNM – V rámci 10. kola I.A tř. východní skupiny bylo na pořadu dne okresní derby s Radešínkou, po půlhodině hry začala její demolice. Tým trenéra Follprechta si spravil chuť po nepovedeném zápase v Měříně. Hosté odjeli s pořádnou náloží branek.

SFK Nové Město na Moravě B – FK Rad. Svratka 9:1 (6:0)

Branky: 2x Šmída M., 2x Blažíček R., Slavíček, Bača, Sláma, Boušek, Polnický - Plhal


Sestava NMNM: Skryja – V. Veselý (70. Liška), Polnický, Bača, T.Švanda – R. Blažíček – Boušek (59. Kutra) , Dobrovolný (59. P.Blažíček), Chytrý (46. Sláma) - Šmída ©, Slavíček (70. Novák) Připraveni: Sáblík - Blažíček P., Kutra, Liška, Sláma, J.Veselý, Novák


Sestava RS: Petr – Josífek (46. Dvořák J.), Janů (28. Dvořák L.), Skryja, Plhal (71. Buřval), Šoustar, Starý, Jinek © (71. Pulkrábek), Drdla, Smejkal, Novotný

Připraveni: Pulkrábek, Chrást, Buřval, Dvořák L., Dvořák J.


Okresní derby rozhodla už první půle, kterou béčko Nového Města vyhrálo 6:0. Pět branek během osmi minut. Hosty položil především úsek mezi 31. až 39. minutou, během něhož inkasovali pětkrát!

Po změně stran už se tak řešila pouze otázka výše skóre. K magické desítce domácím nakonec chyběla jen jediná trefa. „To jsme ani neřešili, spíše jsme si chtěli zahrát. Je jen škoda, že na stadionu nemohli být diváci. Možná i kvůli jejich absenci jsme po pauze polevili,“ všiml si Follprecht.

Trénovat se bude dál. Bez pohybu to nejde. V nadcházející dvoutýdenní přestávce se hodlá se svými ovečkami dál připravovat. „Budeme v tréninku, byť tušíme, že už se na podzim asi hrát nebude,“ dodal.