top of page

Richard Zeman odchází, ať žije Richard

NMNM - Po úspěšné záchraně v divizi, přišla třešnička na dortu v podobě MSFL. První sezonu v třetí nejvyšší soutěži dovedl tým k záchraně (12. místo). Zbylé dvě sezony bohužel ovlivnila pandemie COVID-19 a oba ročníky zůstaly nedohrané. I toto je jeden z důvodů, který zapříčinil odchod nejúspěšnějšího trenéra Novoměstského fotbalu v novodobé historii.

"FAČR v posledních hodinách odpískal další mládežnickou a amatérskou fotbalovou sezonu. Pandemie si s námi všemi opět zahrála, hráči, trenéři, fanoušci, sponzoři. Je to k vzteku, ale nedá se nic dělat. Sezona 2020/21 je opět nedohrána." znělo z úst nyní již bývalého lodivoda.

Sportovní fotbalový klub se dohodl s trenérem Zemanem, že už dále nebude u týmu pokračovat. Vždyť zde strávil podstatnou část své trenérské kariéry. S přestávkou více než osm let, z jeho 23-letého trénování. Požádali jsme ho o jeho vyjádření k odchodu z klubu: „Během dlouhé covidové pauzy ve mně uzrála myšlenka, dát si od trénování přestávku. Za tři půlsezony se v MSFL odehrálo 12 utkání z 51, vypadl jsem z fotbalového rychlíku a trenérská vášeň ve mně postupně vyprchala. V Novém Městě jsem devět let, áčko se posunulo z chvostu krajského přeboru do třetí ligy a s hráči se mi doposud spolupracuje výborně. Nicméně cítím, že já i klub potřebují změnu. Chci se teď věnovat rodině, dcera má 11 let, rok nebyla ve škole a nechci, aby propadla digitálním nástrahám. Těším se na volné víkendy a na to, že v létě pojedeme na dovolenou, kdy se nám bude chtít. Trénuju 23 let v jednom zápřahu a na restart fotbalových soutěží se chystám jako divák. Na Vrchovinu mi zůstanou krásné vzpomínky a zůstanu jejím fanouškem.“

Vedení klubu již pracuje na novém trenérovi, který bude mít nejen dostatečnou erudici, ale také zkušenosti pro třetí ligu. A jak se k hledání nového trenéra vyjádřil předseda klubu Horakovský? „Oslovili jsme pár trenérů, kteří připadají v úvahu trénovat třetí ligu. Takový je cíl, neboť náš plán je stát se stálým účastníkem MSFL“.

Závěrem je nutné Richardu Zemanovi poděkovat za odvedenou práci. Zažil zde velmi příjemné chvíle, ale také hororové situace. Rodina je přednější a klub mu přeje i celé jeho rodině pevné zdraví a ať se mu daří v další životní etapě.

1 088 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page