top of page

Rozhovor jako pozvánka na těžký dvojzápas s kapitánem Dudou (2000).

NMNM – Položili jsme pár otázek dvaadvacetiletému kapitánu Petru Dudovi, před zápasem s FC Slovan Rosice. Mluví o dobré partě, o rodině a komu fandí. Domácí utkání s Rosicemi a utkání v Kroměříži bude velkým testem pro jeho tým v MSFL.


Petře, ty si v této podzimní sezoně kapitánem týmu, který už válčí v pátém ročníku MSFL. Tým si Tě zvolil jednoznačně? Přeci jenom v týmu jsou daleko zkušenější hráči.

V týmu proběhlo hlasovaní, nakonec se trenérské duo rozhodlo takto. Jsem rád, že mi dali důvěru a doufám, že je nezklamu.


Ty seš momentálně nejmladším z rodu Dudů, sportovní rodiny, děda i strýc byli fotbalisté, mamka s taťkou váleli pod vysokou sítí. Bylo to pro Tebe velké rozhodování, aby si se stal fotbalistou?

Samozřejmě rodina více tíhla k volejbalu. Bratr i rodiče se věnovali volejbalu. Bratr trénuje juniory a hraje v sousedním Žďáru. Mamka je mistryně ČR ve volejbale a taťka hrával v mladém věku extraligu. V současné době přesedlal spíše na jízdní kolo. V pokročilém věku jsem s nimi chodil i na tréninky, ještě když trénovala mamka juniory v Novém Městě. Od malička jsem si kopával s míčem na zahradě. Až jednou jsem babičce (zubařka) zničil záhon s květinami a ta mě v 5-ti letech dovedla na místní fotbalové hřiště. A bylo rozhodnuto. Vždycky, jsem ale více tíhnul k fotbalu a je tomu tak i doteď.


Stáváš se lídrem sestavy v týmu, který v létě převzali bývalí spoluhráči, Lukáš Michal a Petr Follprecht. Jaké je momentální rozpoložení v kabině a jaká je parta, které velíš jako kapitán?

Určitě jsem rád, že tým přebrali právě tito dva skvělí hráči. Atmosféra v kabině je dobrá. Máme skvělou partu. Stojíme při sobě, jak na hřišti, tak i mimo něj. To je nejdůležitější.


Vždy si hrál v MSFL defenzivní štít, jenže letos Tě více vidíme na pozici stopera. Proč se tak stalo?

Mohu říci, že lépe se cítím stále na defenzivním štítu, ale byly nějaké absence v průběhu sezony v sestavě, tak jsem musel zaskočit na pozici stopera. Na hřišti chci odevzdat vždy 100% a pomoct tak týmu, takže je to na trenérech, na jakou pozici mě postaví. Vždycky chci pomoci týmu.


Z Vítkovic jsme konečně přivezli bod z venkovního hřiště. Ani v ostatních zápasech venku jsme úplně nepropadli, až v zápase na Bazalech. Čím si myslíš, že je to způsobené?

Určitě jsem rád za bod. Ale musíme venku přidat, střelecky se trápíme. Potřebujeme venku hrát více uvolněněji a proměnit vypracované šance.


Dlouhodobě máme problémy v útočné části sestavy. Stále máme střídavé absence Duba, Matulka, Svoboda, Vacek. Moc gólů nestřílíme, ale daří se nám zatím na domácí půdě Vrchovina arény. Čím si myslíš, že to je?

Jak jsem již zmiňoval, střelecky se trápíme. Máme spoustu zraněných, Duba dlouhodobě. Matulka už by měl být v pořádku, ale musí potrénovat. Svoboda už také naskočil do minulého utkání. Vacek byl nemocný, ale snad už do sobotního utkání naskočí.


V sobotu přijede pro nás nepříjemný soupeř, se kterým nemáme kladnou bilanci, FC Slovan Rosice. Bude naše série na domácím kolbišti pokračovat?

Budeme se snažit, abychom vybojovali nějaké body. Bude to zápas nahoru dolů, plný soubojů. Musíme navázat na prvních 30min z utkání proti Znojmu. Dominovat na hřišti a být úspěšní v soubojích. Myslím si, že bojovnost a nula vzadu, budou klíčem k úspěchu.

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, aby se přišli podívat na sobotní duel a podpořit nás! Udělat skvělou atmosféru u nás ve Vrchovina aréně.


Ještě bude určitě naše fanoušky zajímat komu fandíš na světovém fotbalovém trávníku a kdo je Tvým fotbalovým vzorem?

Nemám úplně oblíbený tým, ale mám rád Real Madrid. Mým fotbalovým vzorem je bývalý spoluhráč Josef Švanda, v tuto chvíli nastupuje za Teplice a držím mu palce, aby se prosadil ☺. Ze světové scény sleduji Modriče a Casemira.

Díky za Tvůj čas a budeme držet palce.


Sobotní utkání s Rosicemi bude začínat ve Vrchovina aréně ve 14:30 hodin a bude jej řídit trojice rozhodčích R – Jan Mayer (V. Bítýška), AR1 – Jakub Rosický (V.Meziříčí), AR2 – Marek Švehla (Humpolec). Delegát FAČR je p. Jaroslav Beneš (Žďár n/S.).


310 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page