top of page

Rozhovor s kapitánem Petrem Dudou po vítězství na Slovácku

NMNM – Vrchovina začala jaro parádně, i když se říká: „První vyhrání, z kapsy vyhání.“ Výhru na hřišti juniorky Slovácka nikdo nečekal a vítězství mohlo býti vyšší. Po utkání jsme dali pokec s kapitánem Petrem Dudou.


Ty si byl kabinou pro jaro opět zvolen kapitánem Vrchoviny, to je již stabilní věc? Takovou máš důvěru.

„Důvěru jsem dostal už v létě. Doufám, že plním roli kapitána dle očekávání

spoluhráčů a trenérů, kteří mě zvolili“.


Naposledy jsme spolu mluvili pro web ve druhé polovině října, co se od té doby událo v Tvém osobním životě? Máme čekat nějakou změnu?

„V osobním životě se nic nezměnilo. Všechno jede ve stejných a správných kolejích. Jak osobní život, tak ten fotbalový. Děkuji rodině a přítelkyni za podporu“.


Teď již jdeme k „snovému“ začátku jara. Čekal si bodový import na Vrchovinu? Přeci jenom je to vůbec první vítězství na hřišti soupeře v tomto ročníku?

“Musím říci, že už v kabině před zápasem jsem cítil odhodlání a věřil jsem, že

budeme bodovat. Všichni jsme byli koncentrovaní vstoupit do utkání aktivně a poprat se o body. Nakonec to vyšlo, za co jsme určitě rádi. Na výkon chceme určitě navázat i při dalších zápasech“.


Zápas se odehrál kvůli počasí na umělce v Kunovicích, ve streamu mi

připadalo, že se na hřišti pohybujete, jako by bylo naše, domácí?

„Na umělou trávu jsme byli zvyklí ze zimní přípravy. Odehráli jsme spoustu utkání. Byli jsme tedy dobře připravení“, a dodává: „Určitě bychom byli rádi, kdybychom měli takovou umělou trávu v Nové Městě a nemuseli kvůli hřišti v zimě dojíždět, jak do Bystřice, tak do vedlejšího Žďáru. Čekáme na ni už pěkných pár let“.


Kde byl rozhodující okamžik vývoje utkání, a ve kterém momentu se zápas lámal? Franta Nečas dal krásný gól, který sudí neuznal, proč? Z pohledu kamery nic nebylo vidět?

„Rozhodující okamžik se stal ve 40. minutě, kdy jsme si vzali vedení zpátky na svou stranu po standardní situaci, kterou zakončoval Jirka Batelka. Následně pak dokonal skvělou práci Radek Matulka. Po krásné individuální akci vstřelil třetí pojistku, jak on říkal po zápase, ,,prostě to svoje“ a dodává: „Pokud si dobře pamatuji, jednalo se o ofsajd, ve kterým stál náš hráč, ale nemohu posoudit, daný moment jsem ještě neviděl na videu. Fanda Nečas se určitě trefí zase někdy jindy nějakou výstavní ránou.“


Záloha šlapala podle představ, kterou dobře podporovala stoperská dvojice Martin Ráliš s Jirkou Batelkou. Z Tvého pohledu, kdo Tě nejvíce upoutal v tomto zápase?

„Musím říci, že jako tým jsme pracovali velmi dobře, jak v defenzívě, tak i v útoku. Plnili jsme pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Oba stopery musím pochválit, hráli skvěle. Plus přidali góly ze standardních situací, které se nám na podzim nedařilo moc proměňovat. Doufám, že nám to takto půjde i při dalších zápasech.“


Ve druhé půli jste tam měli s protihráčem hodně vyhrocený moment, asi loket ve výskoku v obličeji. Domácí byli asi hodně flustrovaní?

„V souboji jsem inkasoval loket do obličeje. Po odpískání faulu, to neunes domácí

hráč tuším, že to byl Aldin. A vyměnili jsme si pár ostrých slov. Ke konci zápasu

bylo vidět, že jsou hodně flustrovaní. Mohli padat i červené karty po střetu Davida Ráliše, s již zmiňovaným Aldinem, který to nezvládal psychicky. David od něho dostal facku a rozhodčí to nechal jen u žluté karty. Konec zápasu se mohl zdát trochu více vyhrocený.“


Již v pátek cestujete do Hranic k nováčkovi soutěže. Máš nějaký svůj tip? Na podzim jen se štěstím jsme s nimi ve Vrchovina aréně zremizovali, když Petr Šmída chytil penaltu?! Navíc soupeř ještě mistrák nehrál, je to jejich výhoda, či naopak?

„Tipovat si netroufnu. Určitě to bude úplně jiný zápas, než teď s juniorkou Slovácka. Dle informací máme hrát na přírodní trávě. Očekávám bojovný zápas. Musíme navázat na výkon z minulého týdne“ a dále dodává: „Co se týče chycené penalty z podzimu, Petrovi moc děkujeme! V tom zápase nás podržel a doufám, že si to přenesl i do jarních bojů. Soupeř mistrák ještě nehrál, zda je to výhoda či naopak, říci nedokážu. Určitě se budou chtít předvést na domácím hřišti, chodí tam na fotbal dost diváků. My naši kůži neprodáme lacino, budeme dělat všechno proto, abychom zápas odmakali a přivezli nějaký ten bodík.“


Ať se týmu daří a díky za Tvůj čas.

302 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page