top of page

Rozhovor s Lukášem Michalem před utkáním ve Vítkovicích

Aktualizováno: 14. 10. 2022

NMNM - Po domácím vítězství nad Znojmem zajíždí první tým v sobotu do Vítkovic. Na venkovních hřištích se nám zatím nedaří, bilance z pěti odehraných venkovních zápasů mluví sama za sebe (0 bodů, 4 vstřelené a 15 inkasovaných branek).

Bude to v sezoně šestý výjezd tentokrát opět na Ostravsko. Jak vidíš naše naděje?

Přesvědčili jsme se, že každý zápas je těžký a nic jiného nás ani tentokrát nečeká. Každopádně naděje je vždycky a my se musíme pečlivě připravit a svojí další šanci už potvrdit.


V domácím zápase musel střídat kvůli zranění Šteffl, je to něco vážnějšího?

David musel střídat už v prvním poločase kvůli bolestivému zranění, které ho limitovalo v pohybu. Během týdne se situace zlepšuje, ale nedokážu posoudit, jestli bude připraven už na tento víkend.


Trenér Semelka (MFK Vítkovice) i přes prohru svůj tým po zápase v Hlučíně chválil, s čím budeme nastupovat do zápasu MY?

Víme, že Vítkovice zatím zápasy nezvládají výsledkově, ale herně hrají vyrovnané zápasy. My se musíme soustředit na svoji hru a pokusit se přenést odvahu z domácích utkání na půdu soupeře.


Co říkáš na zabudování a prospěšnost mladých hráčů a noviců v týmu (Nečas, Sytař, Novotný, Ráliš)?

Jsem rád, že všichni zmiňovaní dobře zapadli do kolektivu a ukazují svoji kvalitu. V průběhu sezóny nás celkem dost kosí zranění, a proto naskakují mladí hráči, kteří svoji roli plní velmi dobře. Novicové Nečas s Rálišem si chvilku zvykali a my jsme jim hledali místo na hřišti, ale v posledních zápasech ukazují, jak důležití pro naši hru jsou a s jejich fungováním uprostřed hřiště jsem v posledních zápasech spokojený.


Přesto však musíme vyzdvihnout role Petra Šmídy v brance a skvělé formy dalšího Petra v sestavě, (pozn.myšleno Dudy), jakou dnes mají roli v Tvém kádru?

Petr Šmída, podává konstantně velmi kvalitní výkony a svými zákroky nás mnohokrát dovedl k bodovému zisku. Petr Duda se v posledních zápasech posunul na pozici stopera, svojí výškou i důrazem velmi dobře zvládá soubojové věci a k tomu celkem dobře čte hru, což je dobrý předpoklad být úspěšný. Oba dva jsou odchovanci klubu a již patří do základní osy týmu.


Otázka na tělo, jedeme si v sobotu na MFK pro body?

Budu rád, když utkání zvládneme herně, vytvoříme si příležitosti ke vstřelení gólů a na co to bude stačit, se nechme překvapit.


Trenére, díky za čas a budeme držet palce k tomu, abychom se z Ostravy nevraceli s prázdnou. Utkání se bude hrát na hřišti v Markvarticích 15.10.2022 (sobota) od 14:30 hodin a bude jej řídit trojice rozhodčích R – Tomáš Mankovecký, AR1 – Petr Lukašík, AR2 – Tomáš Kostelník. Delegátem FAČR je p. Rostislav Dudek.


Autobus odjíždí z NMNM v 9:00 hodin (ul. Tyršova).

216 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page