top of page

Rozhovor s obráncem Lukášem Smetanou

NMNM - Fotbalová stálice vrchovinské obrany se již delší dobu nachází na levém okraji obrany, kam přešel z klasického stopera. Letos mu bylo 33 let, zraje jako víno a je na vrcholu své kariéry, nebo snad myslí ještě výše. Na to jsme se zeptali učitele tělocviku a jazyka anglického druhé základky v NMNM.

Byl si spokojený se svými výkony v podzimní části MSFL? Tréninková morálka celého týmu byla velmi solidní, na této úrovni to však k tomu patří. V létě přišel nový trenérský tandem, to všechno jste museli nějak sešrotovat?

Se svými výkony úplně spokojený nejsem, vždy to může být lepší. Nějaké chyby se tam objevily. Je dobře, že jsme se v hojném počtu potkávali na trénincích a věřím, že nám to vydrží v zimní přípravě i na jaře.


Co říkáš na úroveň celé soutěže MSFL?

MSFL je velice náročná a kvalitní soutěž, hlavně po vstupu rezervních ligových týmů.


Těšíš se na jarní odvety?

Těším se na ně víc než na zimní přáteláky (smích).


Na začátku soutěže tým trápily zranění a nemoci, myslíš si a je vůbec možné situaci nějak eliminovat, např. svalová zranění?

Každý hráč určitě může snížit riziko zranění vhodnou regenerací a protahováním, ale někdy prostě zranění přijde a člověk s tím nic neudělá.


Vůbec se nám nedařilo v zápasech s ligovými béčky, proč si myslíš, že tomu tak bylo?

V těchto týmech jsou profi hráči, kteří mají míč na noze každý den a hrát proti nim je hodně těžké.


Ty si se přestěhoval ze sousedního Žďáru do Nového Město, založil sis rodinu, jak prožíváš toto krásné období a jak to všechno kloubíš dohromady, rodina s fotbalem?

Užívám si ho, máme malou dcerku, která nám dělá radost. Časově je to dost náročné, ale zatím se to dá zvládnout.


V těchto letech se Tě musím zeptat, zda uvažuješ ještě o profi-fotbalu. Jsi motivován odchodem Josefa Švandy, spoluhráči dostávají určité nabídky z vyšších soutěží. Jak seš na tom právě ty?

Pepovy kroky v Teplicích sleduji a doufám, že dostane větší prostor. Pokud kluci dostávají nabídky, tak je to jedině dobře, je to odměna za jejich práci, práci trenérů a vedení klubu. Co se týče mě, tak v tomto věku už asi ani nejde přemýšlet o vyšší soutěži (smích).


Patnáctý flek v tabulce znamená jarní záchranářské práce. Na druhou stranu nám chybí na 11. místo pouhé dva body. Poperete se Lukáši o udržení v soutěži?

3. liga má svoji kvalitu a rádi bychom ji pro Nové Město udrželi. Pro nás bude zásadní začátek jara, kdy musíme zvládnout zápasy s týmy, které jsou v tabulce kolem nás.


Co bys popřál našim čtenářům, fanouškům a sponzorům do nového roku?

Všem přeji krásné svátky plné rodinné pohody a do nového roku přeji pevné zdraví a věřím, že se budeme všichni potkávat nejen na domácích zápasech.


Díky za Tvůj čas.


327 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page