top of page

Rozhovor s Petrem Šmídou, gólman ligového týmu Vrchoviny (1998).


S Petrem Šmídou jsme si povídali naposledy ještě před pandemií COVID-19 a tehdy se rozpovídal o stabilizaci týmu, na které se velkou měrou podílel bývalý trenér Zeman. Po dvou nedohraných sezonách MSFL je situace trochu jiná. Šmída v brance vyzrál, stal se jasnou jedničkou mezi tyčemi a záda mu kryje Martin Sáblík z rezervy. Zeptali jsme se na pár otázek před jarní sezonou.
Petře, stal si se jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi. Určitě si vyzrál, Tvoje sebevědomí je vysoké a také se změnilo ovzduší v kabině. Jak to celé vnímáš?

Jsem velmi rád, že mi trenéři věří a já se snažím jim důvěru vracet výkony v brance.Myslím si, že v kabině panuje velmi přátelská až rodinná atmosféra.


Stal si se lídrem sestavy ligového týmu, který v loňském létě převzali bývalí spoluhráči, Lukáš Michal a Petr Follprecht. Trenérem brankářů zůstal také Petr, jako Ty, Skryja, obrana před Tebou dozněla určitých změn? Jak cítíš celou tuto sérii změn?

Myslím si, že změna trenérů nám určitě prospěla. Lukáš i Foli jsou velké persony tohoto klubu a celý tým je určitě rád, že nám zrovna tihle dva můžou předávat svoje nesporné fotbalové zkušenosti. Co se týče Petara (Skryja pozn. autora), tak s ním mám velmi dobrý vztah a vím, že mi má taky, co dát. Má skvělé tréninky a já jsem rád, že s ním mohu spolupracovat.


Začalo těžké období zimní přípravy, brankáři jsou tak trochu jiní, než ostatní hráči. Máš rád toto období?

Myslím si, že nikdo z hráčů se na zimní přípravu moc netěší (smích). Ale podle mě se jedná o nejdůležitější přípravné období. My gólmani to v zimě moc nemusíme, jelikož každý zákrok na zmrzlé umělé trávě docela bolí (trpký smích). Ale víme, že právě ze zimní přípravy, každý hráč těží celý rok.


Máš za sebou podzim v páté sezoně MSFL, odchytal si porci 1530 minut ,

vzpomeneš si na TOP okamžik, který byl z Tvého pohledu rozhodující? Možná jich bylo víc?

Asi bych vybral 2 momenty, co mi utkvěly v paměti. Chycená penalta proti Hranicím, která nám zařídila bod a zákrok v 88 minutě proti Zlínu, po kterém téměř z protiútoku David Šteffl zařídil vítězství, krásnou žíní z přímého kopu. (Davide, děkujeme).


Dlouhodobě máme problémy v útočné části sestavy. Navíc absence Tomáše Duby bude určitě znát. Moc gólů asi střílet nebudeme, bude se tomu přizpůsobovat taktika? Říká se, že nejlepší obranou je útok.

Tomáš nám samozřejmě bude velmi chybět. Myslím si ale, že Vrchovina vždy sázela na týmovost a bojovnost, než na řadu individualit a ta nás určitě zdobí i letošní sezonu.


Ještě se vrátím ke změnám v obraně, odešli Lukáš Smetana s Ondřejem Víchou. Přišli mladíček Jakub Novotný, Ráliš, alternuje Duda na stoperu, bereš to jako fakt, s novici si rozumíš? Zkušenost Batelky i Hekerleho je

neoddiskutovatelná.

Ano jistě, odešli nám zkušení hráči, což někdy může být problém, avšak kluci zapadli do kabiny skvěle a předváděli na podzim skvělé výkony. Myslím si, že v týmu si rozumí každý s každým. Máme dobrou partu, což je v týmovém sportu velmi důležité. S Batym a Hekym spolu už nějakou chvíli hrajeme a je důležité mít právě tyto dva v týmu. Jsou to přirození lídři týmu. Doufám, že nám obrana bude dále šlapat.


V sobotu jste začali porci přípraváků, byli jste na umělce v Jihlavě s divizní rezervou Vysočiny. Výhra 2:1 byla zasloužená, i když vedení o půlce mělo být i vyšší?

Upřímně si myslím, že jsme měli zvítězit daleko vyšším rozdílem. Jak už je naším zvykem, tak jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Druhou půli jsme prostřídali a Jihlava se trochu zvedla, ale celkově si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.


Další zápas bude tuto sobotu tradiční soupeř v přípravě, divizní Vysoké Mýto. V létě jsme s ním remizovali 1:1 na domácím pažitu. Je to z Tvého pohledu kvalitní příprava?

Divizní Mýto je velmi kvalitní soupeř, se kterým se setkáváme dá se říct každý rok. Bývají to velmi kvalitní zápasy. Celkově se myslím, že v přípravě máme dobré soupeře, které nás určitě kvalitně připraví na začátek MSFL.


Ještě bude určitě naše fanoušky zajímat, jak to máš v osobním životě? Stále svobodný, nezadaný? Nebo se chystá nějaká změna?

Jsem zadaný. S přítelkyní jsem už skoro 6 let a nemohl jsem si lépe vybrat.

Samozřejmě už určitě očekává, kdy pokleknu, ale mě teď bolí dost kolena (smích). Ne dělám si srandu. Zatím se nic nechystá, ale určitě přijde správný čas.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu v podzimní části a

doufám, že na jaře se opět setkáme v hojném počtu.


Díky za čas…..

337 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page