Novému Městu se povedl fotbalový zázrak, trenér Richard Zeman v rozhovoru pro Deník říká: "Něk


Nové Město na Moravě - Už se smiřovali s divizí. I tak by hodnocení premiérové sezony fotbalistů Nového Města v MSFL bylo vesměs pozitivní, ovšem nečekaná záchrana přidala na příběhu Vrchoviny punc výjimečnosti. Parta okolo Lukášů Michala a Smetany a dvojčat Skalníků nejen v závěrečném kole ukázala, co znamená bojovat do posledního dechu.

„Mužstvo prokázalo srdce, ducha, charakter, že ho nic nepoloží,“ říká trenér Richard Zeman, z jehož hlasu i hodnocení je znát dojetí a hrdost na to, co jeho tým předvedl. Že to bylo něco neopakovatelného. „Když jsme se v Kroměříži dozvěděli, že jsme zachránění, byl to neskutečný příval emocí. Někteří kluci brečeli dojetím, stalo se tam něco velkého, pro novoměstský fotbal jde o obrovský úspěch.“

Přitom za úspěch se považoval i fakt, že jste do posledního kola bojovali o záchranu, že?

My už jsme s ní ani nepočítali. V pátek před zápasem bylo setkání s vedením klubu, které nám poděkovalo za sezonu s tím, že sestup za takových okolností není žádná tragédie ani propadák. Naopak že jde o krásnou zkušenost i zážitky ve vynikající partě hráčů a realizačního týmu a také fanoušků. Cílem bylo v Kroměříži dosáhnout na metu pětatřiceti bodů a i přes sestup si zatleskat za úspěšnou sezonu.

Co se dělo po zápase?

Šok, slzy dojetí. Někdo tam nahoře prostě musel chtít, abychom se zachránili. Vždyť vedle naší výhry jsme potřebovali, aby ve svých zápasech zvítězily Rýmařov, Líšeň, a když už to vezmu do důsledku, tak i Hlučín. Čtyři zápasy včetně našeho tedy musely skončit tak, abychom se udrželi. S ničím takovým jsme ale nepočítali. Třeba s Radkem Matulkou bylo domluvené, že už s námi do Kroměříže nepojede, a podstoupí operaci kolena. Jenže na sál ho přivezli s oparem, tak ho doktor poslal domů. V sobotu jel tedy s námi a gólem se podílel na výhře.

Záchrana prý zviklala i hráče, kteří byli rozhodnutí skončit, je to tak?

Tohle zacloumalo s námi všemi. Když jsem teď v týdnu všechny obvolával, chtějí pokračovat. Přitom chyběl jen krůček k tomu, aby tahle výjimečná generace už skončila.