S favoritem N.Město uhrálo cennou remízu

NMNM - V rámci 22. kola FORTUNA MSFL přivítala domácí Vrchovina na svém hřišti netradičně již v pátek favorita, ambiciózní SK Líšeň. Před velmi slušnou diváckou kulisou se hrál velmi atraktivní fotbal. Oba celky svá poslední utkání prohráli a tak měli co napravovat. Navíc Vrchovina měla Líšni vracet podzimní prohru 0:3. Trenéru Zemanovi chyběli dva hráči kvůli zdravotním komplikacím Smetana a Vopršal. Zvláštního přivítání se od fanoušků dočkal Jan Vítek, který v N.Městě odchytal 6 divizních sezon.

SFK Vrchovina – SK Líšeň 1:1 (1:0) ⚽ 23. Duba (PK) – 62. Machálek

Sestava Vrchoviny: Šmída - Vašíček, Batelka, Vícha, Matulka (82. Bača) - Svoboda, Michal (K)(74. Wolker), Duda (65. Zbytovský), K. Skalník, M. Skalník - Duba

Připraveni: Kolář, Bača, Wolker, Zbytovský, Švanda, Dobrovolný

Sestava Líšně: Vítek - Bednář, Vavřík (68. Smejkal), Minařík, Krška, Hlavica, Machálek, Šperka, Fall, Demeter, Reteno (68. Rolinek).

Připraveni: Leznar, Smejkal, Jambor, Daněk, Rolinek

Úvod páteční předehrávky byl z obou stran opatrný, nikdo z aktérů nechtěl udělat žádnou chybu, to ukončila situace z 24. minuty. Hostující Fall ve vlastním vápně nešikovně fauloval Batelku a Duba poslal z pokutového kopu Nové Město n/Mor. do vedení - 1:0. V průběhu první půle měli domácí borci mírně navrch, za zmínku stála střela hostujícího Vašíčka, ale další branku však už diváci neviděli.

Po změně stran Líšeň znatelně přidala a postupně dostávala domácí celek pod tlak. V 62. minutě přilétl centrovaný míč před Šmídovu svatyni, po souboji se odrazil k volnému Machálkovi, který z hraniční ofsajdové pozice vyrovnal - 1:1.

Obrat mohl o tři minuty později zařídit Krška, ale po pěkné kombinaci střílel příliš zbrkle. V 70. minutě se na hranici velkého čtverce zjevil ve velké příležitosti střídající Zbytovský, jehož našel zleva kapitán Michal, ale balon mu sjel z nohy. Na druhé