top of page

Sezóna 2019/20 je ukončena!


Praha /Nové Město - FAČR ukončila sezonu amatérům, pohár chce dohrát v létě

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. Český pohár MOL Cup, v němž zbývá semifinále a finále, by se mohl dohrát v nových termínech.

Výkonný výbor o ukončení ročníku ČFL, MSFL, divizí, přeborů a dalších soutěží rozhodl na svém zasedání. Nařízení platí pro veškeré mistrovské i pohárové amatérské soutěže s tím, že zůstává konečné pořadí k osmému dubnu. Kluby na amatérské úrovni zároveň nebudou sestupovat ani postupovat, výjimkou je prostupnost s profesionály: čili druhou ligou. Ta je zatím, stejně jako nejvyšší soutěž, která spadá pod Ligovou fotbalovou asociaci (LFA), pouze přerušena. Na prvním místě ČFL je Táborsko ve skupině A, v „béčku“ zvítězila rezerva Jablonce, v MSFL triumfuje Blansko.

Pokud by z druhé ligy (F:NL) spadly dva české týmy, nahoru by mohl Jablonec B a Táborsko. Pakliže by sestupovaly dva moravské, postoupí Blansko a další celek z MSFL. Podle pořadí mají první nárok Petřkovice. Když spadne jeden český a jeden moravský celek, půjde do profesionální soutěže Blansko a z ČFL tým s vyšším počtem bodů, což je Táborsko. Vše pochopitelně za předpokladu, že se F:NL znovu rozběhne a řádně dohraje.

"Z našeho pohledu je to pro nás jasná zpráva a musíme se podle toho zachovat", říká předseda klubu René Horákovský a jedním dechem dodává: "Je mi líto fanoušků a sponzorů, kteří mají nyní jiné starosti. Nejprve vše musíme zažehnat a poté se můžeme zase začít bavit např. fotbalem. Pro sport to bude velmi složité období."

#NMNMVMSFL #SFK #ROZHODNUTÍ #FAČR #COVID19

108 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page