top of page

Skvělý Šmída vychytal další nulu


Znojmo – Vrchovina v páteční podvečerní předehrávce 12. kola MSFL získala cenný bodík na hřišti Znojma. Zápas se hrál pod umělým osvětlením a nabídl interesantní kopanou s příležitostmi na obou stranách. Trenéru Zemanovi chyběl z pracovních důvodů pouze Luboš Zbytovský, jinak kádr byl do zápasu v plné síle.

1. SC Znojmo FK - SFK Nové Město n/Mor. 0:0 (0:0)

Sestava Vrchoviny: Šmída K. - Skalník, Batelka, Vícha (83. Vašíček), Smetana - Duda, Michal (C) (85. Donkor) Švanda (62. Chloupek), Duba (75. Wolker), Svoboda (90. Bača) - M. Skalník.

Připraveni: Skryja P. – Bača, Donkor, Wolker, Chloupek, Vašíček

Sestava Znojma: Jícha - Yanata, Cheredea, Avdić, Moravec, St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (61. Pohanka).

Připraveni: Koukal – Okleštěk, Pohanka, Kolařík, Martinek, Kaššai

Úvodní minuty zápasy byly opatrné, nikdo z aktérů nechtěl udělat zbytečnou chybu. První dvě šance měli hráči Nové Města, po několika rohových kopech byla Zemanova družina aktivnější. Ve 26. minutě Svobodovi sedla střela, která jen těsně minula Jíchovu svatyni. Chvilku před tímto momentem se zase prosadil Smetana svým centrem na tísněného Dubu dvěma obránci, hlavou se v souboji prosadil, ale projektil letěl vedle tyčky. Na druhé straně centr zprava bezpečně chytá Šmída. Za faul na Švandu Vrchovina zahrává ve 27. minutě PVK z 22 metrů, ale Svobodův balon proletěl kolem zadní tyče domácí branky. Ve 29. minutě po našem rohu se domácí dostali k rychlému brejku, ale centr Petr Šmída bezpečně stáhl pod sebe. Ve 37. minutě Michal zahrál roh, který prodloužil Michal Skalník, ale překonat se Víchovi brankáře Znojma nepodařilo, jeho hlavička šla nad břevno. V poslední minutě mohli jít do vedení domácí, kdy osamocený Demjan hlavičkoval z malého vápna jen doprostřed branky, kde byl připravený Šmída.

Ve druhém poločasu se karty obrátily, domácí přidali na obrátkách a Nové Město se soustředilo na kvalitní defenzivu. V 52. minutě se po závaru v domácím pokutovém území dostal k zakončení Švanda, ale jeho střela byla zblokována. Na druhé straně v solidní příležitosti se ocitl De Carvalho, který však na přesné zakončení neměl dostatek času a prostoru. Znojmo poté mohlo udeřit z brejku, k zakončení se prodral Moravec, ale Šmída byl na místě. V 57. minutě poslal centr do vápna Švanda, obránce Znojma zahrál rukou, hosté upozornili na tento přestupek, žel sudí Mrázek rezolutně byl jiného mínění. V 64. minutě se v tutovce zjevil Duba, po rozehrané standardce kapitánem Michalem se odraženým míč dostal právě k Tomášovi, ale při střele neměl štěstí, překovaného Jíchu zastoupil na brankové čáře jeden z obránců Znojma. V 70. minutě šel na Šmídu osamocený Demjan, zkušený střelec vytasil blafák, ale našeho mladíčka nepřekonal, navíc po pádu vyfasoval ŽK za filmování. Po chvilce De Carvalho udělal ve vápně 2 kličky, ale jeho bomba letěla vysoko nad. Velkou šanci měl v závěrečném náporu znovu rychlonohý Moravec, ale parádně ho vychytal Šmída. V úplném závěru utkání se už jen žlutilo, to hráči Nového Města vyfasovali na cestu domů hned tři karty.

Nejlepší hráči: De Carvalho - Šmída, Smetana

Názor trenéra Zemana: „První poločas jsme byli lepší a měli častěji míč na svých kopačkách, náš brankář si přenesl formu z předchozích zápasů a domácí tam několikrát vychytal. Šance jsme ve druhé půli sice měli i my, ale musím uznat, že Znojmo bylo nebezpečnější. Bod ze hřiště ještě na jaře druholigového týmu bere. Je to spravedlivá remíza, možná jsme o trochu spokojenější než domácí.“

Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Richtár

Delegát: p. Bábíček

ŽK 2:3 (55. Avdič, 70. Demjan - 87. Skalník M., 89. Duda, 90. Wolker)

ČK 0:0

Diváci: 300

Nové Město příští kolo bude hostit na svém hřišti v sobotu 26. 10. 2019 nejstarší klub na Moravě ČSK Uherský Brod. Zápas začíná od 14:30 hodin a bude jej řídit rozhodčí Drozdy. Delegátem FAČR je p. Peřinka.

121 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page