Skvělý Šmída vychytal další nulu


Znojmo – Vrchovina v páteční podvečerní předehrávce 12. kola MSFL získala cenný bodík na hřišti Znojma. Zápas se hrál pod umělým osvětlením a nabídl interesantní kopanou s příležitostmi na obou stranách. Trenéru Zemanovi chyběl z pracovních důvodů pouze Luboš Zbytovský, jinak kádr byl do zápasu v plné síle.

1. SC Znojmo FK - SFK Nové Město n/Mor. 0:0 (0:0)

Sestava Vrchoviny: Šmída K. - Skalník, Batelka, Vícha (83. Vašíček), Smetana - Duda, Michal (C) (85. Donkor) Švanda (62. Chloupek), Duba (75. Wolker), Svoboda (90. Bača) - M. Skalník.

Připraveni: Skryja P. – Bača, Donkor, Wolker, Chloupek, Vašíček

Sestava Znojma: Jícha - Yanata, Cheredea, Avdić, Moravec, St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (61. Pohanka).

Připraveni: Koukal – Okleštěk, Pohanka, Kolařík, Martinek, Kaššai

Úvodní minuty zápasy byly opatrné, nikdo z aktérů nechtěl udělat zbytečnou chybu. První dvě šance měli hráči Nové Města, po několika rohových kopech byla Zemanova družina aktivnější. Ve 26. minutě Svobodovi sedla střela, která jen těsně minula Jíchovu svatyni. Chvilku před tímto momentem se zase prosadil Smetana svým centrem na tísněného Dubu dvěma obránci, hlavou se v souboji prosadil, ale projektil letěl vedle tyčky. Na druhé straně centr zprava bezpečně chytá Šmída. Za faul na Švandu Vrchovina zahrává ve 27. minutě PVK z 22 metrů, ale Svobodův balon proletěl kolem zadní tyče domácí branky. Ve 29. minutě po našem rohu se domácí dostali k rychlému brejku, ale centr Petr Šmída bezpečně stáhl pod sebe. Ve 37. minutě Michal zahrál roh, který prodloužil Michal Skalník, ale překonat se Víchovi brankáře Znojma nepodařilo, jeho hlavička šla nad břevno. V poslední minutě mohli jít do vedení domácí, kdy osamocený Demjan hlavičkoval z malého vápna jen doprostřed branky, kde byl připravený Šmída.

Ve druhém poločasu se karty obrátily, domácí přidali na obrátkách a Nov