top of page

Sladké vítězství v podobě šibenice Davida Štěffla.

NMNM/Žďár - Do poslední chvíle vedení týmu věřilo, že podzimní derniéra se odehraje ve Vrchovina aréně. Jenže klimatické podmínky to bohužel nedovolily, protože trávník na poslední chvíli zasypal sníh. Zápas se musel tedy přeložit na umělou trávu do Žďáru, navíc za umělého osvětlení. Fanoušků přijela hrstka, v mrazivém počasí při mínusových teplotách koukat na fotbal, nebyla žádná slast. Ale ten, kdo vydržel až do samotného závěru, to byla nakonec sladká odměna v podobě výstavní bomby Šteffla.


SFK NOVÉ MĚSTO n/ MOR. - FC TRINITY ZLÍN B 2:1 (0:0) branky: 68. M. Skalník, 90.+2. D.Šteffl – 50. Hrdlička


Sestava SFK: P. Šmída – Hekerle (66. M. Šmída), Batelka, Ráliš, Novotný – Sytař (56. Vacek), Duda, Šteffl. Nečas, Svoboda (66. Skalník, 77. Bača) – Matulka

Trenéři: p. Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: p. Bajer


Sestava FC: Šiška – Němeček, Jura (46. Mlýnek), Trtek, Hellebrand (78. Uhřík), Kulíšek, Jiráček, Fantiš, Číž, Hartman (64. Chrudina), Hrdlička.

Trenéři: p. Vrtělka, Šišjak

Vedoucí týmu: p. Šimurda


V utkání 16. kola MSFL přišli hráči Nového Města na Moravě o výhodu domácího prostředí. První poločas hrstku diváků rozhodně nemohl nadchnout. Byl to spíše takticky svázaný boj ve středu hřiště, nikdo nechtěl udělat zásadní chybu. Za zmínku stál snad pouze jeden závar před brankou Vrchoviny, ta naopak zahrozila až v úplném závěru prvního dějství. Trestný kop zahrál z pravé strany Nečas, našel před brankou hostů volného Dudu, jehož hlavičku ovšem výborným zákrokem vytáhl gólman hostů.


Koření hry, tedy branky, padaly až po změně stran. Pět minut po pauze rozehrály hosté ze Zlína rohový kop a smolně tečovaná střela na přední tyči překvapila brankáře Šmídu – 0:1. Šťastným střelcem byl Hrdlička. Domácí lavička zareagovala trojím vystřídáním a změnou rozestavení. Celé se to nakonec vyplatilo v 68. minutě. Právě jeden ze střídajících hráčů, Michal Skalník, po pár vteřinách na ploše centrovaný balon hlavou prodloužil mimo dosah hostujícího strážce svatyně a srovnal skóre – 1:1. Vrchovinu vyrovnávací trefa povzbudila, aktivita přešla na kopačky jejích hráčů, bylo jich plné hřiště, ale bez větších gólových příležitostí. Zápas tak směřoval k relativně spravedlivé remíze. I když hosté zahrozili vždy rychlým přechodem a Šmída musel vytasit na bleskové přechody fantastické zákroky a svůj tým v důležitých momentech podržel. Nedáš, dostaneš! Ve druhé minutě nastavení dostal celek ze Žďárska výhodu PVK z dobrých 30 metrů. K míči se postavili oba záložníci Nečas a Šteffl. Ten druhý úchvatnou pravačkou přes zeď přesně do šibenice rozhodl o tom, že derniéra fotbalistů Nového Města s letošním podzimem byla vítězná – 2:1. V kabině vítězů samozřejmě zavládlo velké nadšení. „Euforie, nic jiného se k tomu nedá říci. Myslím, že za to, jak jsme podzimem prošli, jsme si vítěznou tečku zasloužili. Splnili jsme tak cíl v podobě zisku dvaceti bodů,“ zářil asistent trenéra Nového Města Petr Follprecht. SFK Nové Město tak přezimuje na solidním 13. místě MSFL v silném středu vyrovnané tabulky. Jarní část začne již 5.3. 2023 výjezdem na hřiště 1.FC Slovácko B. Nyní na hráče čeká zasloužené volno, kluci užijte si ho!


Rozhodčí: Svoboda - Denev, Rýgl. Delegát p. Karas.

ŽK 2:1, ČK 0:0

Diváci 135

257 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page