top of page

Soustředění splnilo očekávání, říka Petr Follprecht


Domanín/NMNM - Prodloužený víkend prožili hráči rezervy na soustředění. To proběhlo na UT v Domaníně. "Jsem velmi spokojený, jak s tréninky, tak i s komfortem ubytování, které penzion Borovinka splnil nadočekávání" říká trenér Petr Follprecht.

Kdy a kde se zrodil nápad na uspořádání soustředění? Pokud se nemýlím, tak rezerva NMNM ho měla vůbec poprvé.

S touto myšlenkou jsem koketoval již jako hráč. Jelikož z předešlých let, ať jako hráč, nebo nyní krátce jako trenér vidím, že začátky jarních bojů byly mizerné. Soustředění je jednou z variant, které věřím, že pomůže kluky nastartovat hned od prvních kol.

Byla účast dostatečná? Což je velmi důležité, aby soustředění splnilo plán. S účastí jsem spokojen, krom nemocného Lišky se zúčastnili všichni, plus nás doplnil při odpoledních TJ Petr Šmída. Za což všem patří dík.

Jaký byl plánovaný rozvrh soustředění? Na Domaníně a přilehlém penzionu jsme měli takřka ideální podmínky. Soustředění bylo naplánované hlavně na kondici. Dopolední trénink byl hlavně o kondici a odpolední úsek už byl více herní, ale stále zaměřen na kondici a rychlost. V obou případech časomíra na hodinkách lehce překračovala dvě hodiny.

Naordinoval si dvoufázové tréninky, jak byly náročné a na co jste se zaměřili? Náročné byly někdy až moc, ale s ohledem na to, že trénujeme jenom dvakrát v týdnu, tak to někde dohnat musíme. Nicméně na malé odchylky jsme plán splnily.

Co teambuilding? Nezapomněli jste na něj? Juniorka byla vždy známá dobrou partou a tímhle si dovolím říct, že jsme naše vztahy opět trochu navýšili. V pátek jsme vyrazili na Bowling, kde musím zmínit, že starší hráči dokonale prodali své zkušenosti a porazili „mláďata" (smích). V sobotu pak následovalo promítání PU se Skutčí, kde kluci viděli co se jim daří a naopak někdy až komické situace, které ze hřiště nevidí, ale často jsou jim vytýkány.

Jak jste soustředění zakončili, přípravný zápas jste totiž neodehráli. S PU jsem ani nepočítal, jelikož se dalo předpokládat, že po nahromaděné únavě by to bylo spíše kontraproduktivní.

Máte měsíc do startu soutěže, jak zatím hodnotíš zimní přípravu? Co se týče docházky tak většina kluků, když nemají práci nebo studijní povinnosti, chodí pravidelně, u dvou až tří lidí bych čekal větší zájem. Jinak jsem víceméně spokojen, až na malé šrámy i zdraví drží. Co se tréninků týče, tak jedeme plus mínus dle plánu.

Co tvůj tým ve zbytku přípravy ještě čeká? Soustředěním skončila hrubá příprava, nyní začneme více využívat hřiště a s tím spojené věci. Více na míči plus taktika hry. Mimo to nás ještě čekají tři přípravné zápasy.

Tým vyhlásil cíl postup do vyšší soutěže, určitě k tomu bude potřeba pomoc hráčů z A-týmu. Už jste to s Richardem probírali? Vše bude záležet na začátku jara. Jak se povede nám a A-týmu. Pokud se Áčku budou vyhýbat zranění a přibývat body tak jsem přesvědčen, že i Ríša bude mít zájem, aby šel rezervní tým o patro výše.

Co posily? Můžeme očekávat nějaké příchody? Posily nemáme, já věřím, že současný kádr má sílu se porvat o nejvyšší příčky. Případné posily budou hráči áčka nebo tajně doufám, že hráči co skončili při určité konstelaci hvězd by se také mohli zapojit.

Jako trenér jsi u týmu už rok, přes zimní pauzu jsi doplňoval trenérské vzdělání. Kopačky jsi tedy už pověsil na hřebík?

Na hřebík zatím ještě ne, ale už jsem je odložil do komory, kde čekají na oprášení (smích). Uvidíme dle situace.

231 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page