Soustředění splnilo očekávání, říka Petr Follprecht


Domanín/NMNM - Prodloužený víkend prožili hráči rezervy na soustředění. To proběhlo na UT v Domaníně. "Jsem velmi spokojený, jak s tréninky, tak i s komfortem ubytování, které penzion Borovinka splnil nadočekávání" říká trenér Petr Follprecht.

Kdy a kde se zrodil nápad na uspořádání soustředění? Pokud se nemýlím, tak rezerva NMNM ho měla vůbec poprvé.

S touto myšlenkou jsem koketoval již jako hráč. Jelikož z předešlých let, ať jako hráč, nebo nyní krátce jako trenér vidím, že začátky jarních bojů byly mizerné. Soustředění je jednou z variant, které věřím, že pomůže kluky nastartovat hned od prvních kol.

Byla účast dostatečná? Což je velmi důležité, aby soustředění splnilo plán. S účastí jsem spokojen, krom nemocného Lišky se zúčastnili všichni, plus nás doplnil při odpoledních TJ Petr Šmída. Za což všem patří dík.

Jaký byl plánovaný rozvrh soustředění? Na Domaníně a přilehlém penzionu jsme měli takřka ideální podmínky. Soustředění bylo naplánované hlavně na kondici. Dopolední trénink byl hlavně o kondici a odpolední úsek už byl více herní, ale stále zaměřen na kondici a rychlost. V obou případech časomíra na hodinkách lehce překračovala dvě hodiny.

Naordinoval si dvoufázové tréninky, jak byly náročné a na co jste se zaměřili? Náročné byly někdy až moc, ale s ohledem na to, že trénujeme jenom dvakrát v týdnu, tak to někde dohnat musíme. Nicméně na malé odchylky jsme plán splnily.

Co teambuilding? Nezapomněli jste na něj? Juniorka byla vždy známá dobrou partou a tímhle si dovolím říct, že jsme naše vztahy opět trochu navýšili. V pátek jsme vyrazili na Bowling, kde musím zmínit, že starší hráči dokonale prodali své zkušenosti a porazili „mláďata" (smích). V sobotu pak následovalo promítání PU se Skutčí, kde kluci viděli co se jim daří a naopak někdy až komické situace, které ze hřiště nevidí, ale často jsou jim vytýkány.