Start III. ligy je za dveřmi

NMNM - Výrazně oddechnout si mohl chvíli před začátkem nové sezony Moravskoslezské fotbalové ligy trenér Nového Města na Moravě Richard Zeman. I v dalším ročníku, který odstartuje již dnes, se může spolehnout na střelecké schopnosti útočníka Tomáše Duby. Ten se v rozhovoru pro Deník svěřil, proč pro něj testy v druholigovém Blansku nedopadly úspěšně.

Tomáši, od května jste se připravoval v kádru nováčka druhé ligy Blanska. Jaký byl po třech měsících návrat do kabiny Nového Města?

Myslím, že se v ní prakticky nic nezměnilo, kluci jsou v pohodě. (smích) Asi ale nečekali, že se vrátím. Popravdě řečeno, já také ne, ale nedá se nic dělat. Nyní se soustředím opět na Vrchovinu.

Dlouho to vypadalo, že si místo v kádru Blanska vybojujete. Nakonec to nedopadlo. Proč?

Trenér Machala totiž nakonec hledal jiný typ útočníka, nehodil jsem se mu do koncepce. On chtěl spíše vysokého a urostlého, který hraje většinu času zády k brance, kdežto já jsem spíše rychlostním typem hráče.

Předpokládám, že to pro vás muselo být hodně nepříjemné překvapení?

Nečekal jsem to, protože už jsme byli s klubem na smlouvě i na všech dalších náležitostech domluveni.

Blansko má poměrně velké ambice. Bylo to na kádru, ale i vůbec na dění v klubu patřičně vidět?

To rozhodně. Hráčů bylo v přípravě skoro až příliš, klidně nás trénovalo i pětadvacet či třicet. Kádr je silný, je to něco jiného než ve třetí lize. Myslím si, že by Blansko mohlo klidně hrát ve středu tabulky druhé ligy.

Po poslední zkušenosti můžete porovnávat. Jak velký je skok mezi kluby třetí a druhé ligy?

Ve druhé lize je všechno mnohem rychlejší a hráči jsou také více důraznější, hraje se více do těla. I práce s balonem je na kvalitnější úrovni. Navíc je to hodně o soubojích.

Dá se říci, že to pro vás byla cenná zkušenost?

Určitě. Myslím, že se mi to do budoucna bude stoproce