top of page

Start III. ligy je za dveřmi

NMNM - Výrazně oddechnout si mohl chvíli před začátkem nové sezony Moravskoslezské fotbalové ligy trenér Nového Města na Moravě Richard Zeman. I v dalším ročníku, který odstartuje již dnes, se může spolehnout na střelecké schopnosti útočníka Tomáše Duby. Ten se v rozhovoru pro Deník svěřil, proč pro něj testy v druholigovém Blansku nedopadly úspěšně.

Tomáši, od května jste se připravoval v kádru nováčka druhé ligy Blanska. Jaký byl po třech měsících návrat do kabiny Nového Města?

Myslím, že se v ní prakticky nic nezměnilo, kluci jsou v pohodě. (smích) Asi ale nečekali, že se vrátím. Popravdě řečeno, já také ne, ale nedá se nic dělat. Nyní se soustředím opět na Vrchovinu.

Dlouho to vypadalo, že si místo v kádru Blanska vybojujete. Nakonec to nedopadlo. Proč?

Trenér Machala totiž nakonec hledal jiný typ útočníka, nehodil jsem se mu do koncepce. On chtěl spíše vysokého a urostlého, který hraje většinu času zády k brance, kdežto já jsem spíše rychlostním typem hráče.

Předpokládám, že to pro vás muselo být hodně nepříjemné překvapení?

Nečekal jsem to, protože už jsme byli s klubem na smlouvě i na všech dalších náležitostech domluveni.

Blansko má poměrně velké ambice. Bylo to na kádru, ale i vůbec na dění v klubu patřičně vidět?

To rozhodně. Hráčů bylo v přípravě skoro až příliš, klidně nás trénovalo i pětadvacet či třicet. Kádr je silný, je to něco jiného než ve třetí lize. Myslím si, že by Blansko mohlo klidně hrát ve středu tabulky druhé ligy.

Po poslední zkušenosti můžete porovnávat. Jak velký je skok mezi kluby třetí a druhé ligy?

Ve druhé lize je všechno mnohem rychlejší a hráči jsou také více důraznější, hraje se více do těla. I práce s balonem je na kvalitnější úrovni. Navíc je to hodně o soubojích.

Dá se říci, že to pro vás byla cenná zkušenost?

Určitě. Myslím, že se mi to do budoucna bude stoprocentně hodit. Díky zkoušce v Blansku budu více vědět, o co jde. Na druhou stranu to pro mě nebylo poprvé, co jsem se pral o profesionální soutěž. Už jsem byl v přípravě v Jihlavě a jednou jsem šel na zkoušku do Táborska. Teď už jsem ovšem zkušenější, i proto jsem věřil, že v Blansku zůstanu.

Byly ve hře i jiné varianty než návrat do týmu Vrchoviny?

Ještě před Blanskem jsem byl v kontaktu s jedním týmem ze druhé ligy, ale nedopadlo to. Po neúspěchu v Blansku pro mě připadala v úvahu už jen Vrchovina.

Nové Město zahajuje svoji třetí sezonu v Moravskoslezské fotbalové lize. S jakými cíli?

Myslím si, že bychom měli navázat na minulou sezonu, která, ač se nedohrála, pro nás byla docela úspěšná. Podle mého bychom se mohli a měli pohybovat v prostředku tabulky. Ale v této soutěži může doslova každý porazit každého, o překvapení určitě nebude nouze.

Na vás se bude opět hodně spoléhat. Jak moc je pro útočníka zavazující, když ví, že je tím, kdo má mužstvo střelecky táhnout?

Vím, že očekávání ode mě budou veliká. Ale věřím, že si s těmito nároky poradím. Nechci se tím stresovat, budu se snažit hrát co nejlépe.

Registrujete, že už si na vás obránci ve třetí lize dávají přece jen větší pozor?

Když to srovnám s úplně prvním půlrokem, kdy se o mně moc nevědělo a nedával jsem tolik gólů, tak je to znát. Obránci jsou na mě nalepení, často mě navíc zdvojují. Na druhou stranu mají díky tomu více prostoru mí spoluhráči.


Sobotní zápas s MFK Vyškov v rámci 120 let fotbalu v NMNM se odehraje ve Vrchovina aréně od 17 hodin. Zápas bude řídit trojice rozhodčích Pfeifer - Rosický, Havlín. Delegátem utkání za FAČR p. Kundelius.


316 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page