top of page

Stopera Ráliše jsme vyzpovídali po derby s VelMezem.


Chrudim/NMNM


Martine, ty sis v této podzimní sezoně zahrál soutěž v Čechách i na Moravě. Proč sis zvolil právě klub SFK Vrchovina Nové Město, lákala Tě vyšší soutěž?

S trenérem jsem byl v kontaktu už v létě, odejít jsem chtěl už dříve, ale kvůli okolnostem jsem musel tlačit na to, aby mě klub uvolnil. Musím říct, že jsem rád, že jsem se rozhodl odejít do SFK Vrchovina už v průběhu sezóny.


Můžeš se našim fanouškům sportovně představit? Kde bydlíš, kde a kdo tě přivedl ke sportu, resp. k fotbalu?

Pocházím z Hrochova Týnce, ale momentálně bydlím v Chrudimi. Ke sportu konkrétně k fotbalu mě přivedl táta, asi jako většinu kluků. Začátky jsem měl právě v AFK Chrudim, nyní MFK Chrudim, odtud jsem zamířil do Hradce Králové, kde jsem prošel mládeží.


Přišel si na hostování z SK Vysoké Mýto, kde si hrál se svým bráchou. Přesto si bratrské, fotbalové pouto přetrhl. Nelituješ toho, fanoušci si Tě zařadili do trojice bránícího štítu - Batelka, Duda, Ráliš?

Zahrál jsem si s bráchou v minulé sezóně a je to super pocit, ale taky to mnohdy bylo hodně těžký, když vidíte jak někdo bráchu kopne, nebo mu něco řekne. Hned jeden bránil druhého, ono je to mnohdy super, ale občas to i uškodilo. Rád bych si s ním ještě někdy na hřišti kopl.

S klukama se mi hraje dobře, hlavně to jsou super kluci. Já jen doufám, že se nám bude dařit a budeme zvládat zápasy.


Ty si přišel na konci září a hned naskočil do základní sestavy v 8.kole proti nováčkovi z Frýdlantu a přišlo důležité vítězství. Jak na Tebe zapůsobila atmosféra novoměstského stadionu?

Hlavně jsem byl i sám překvapený (v té době hodně zraněných, pozn. autora), že jsem zasáhl hned do utkání. I když jsem o tom s trenérem mluvil, že se to může stát. Tak je důležitý, aby Vás kabina vzala a přijala. V tomhle ohledu jsem se trochu bál, aby se na mě někdo nena..al, a hned od začátku bych byl za nepřítele. Ale kluci byli opravdu parádní a cítil jsem se skvěle, byl jsem hodně motivovaný to utkání zvládnout.

Vím, že lidi tady na fotbal chodí a tak jsem je nechtěl zklamat.


Konečně se dostáváme k odehranému derby s VelMezem. Pro oko diváka to byla fantastická podívaná. Ty si vstřelil hned dvě branky, přijmi velkou gratulaci. První gól po přesném centru si dal hlavou a třetí se štěstím lob na zadní tyč. Po pravdě, měl to být centr? Jak si Ty viděl obě branky?

Děkuji. Pro diváka určitě pěkný zápas, co se týká šancí, gólů a zvratů, ale za mě převládá spíše zklamání.

Za góly jsem rád, ale vyměnil bych je za 3 body. Myslím, že jsme byli lepší, než náš soupeř, ale můžeme se zlobit pouze na sebe. Hosté takřka nic neměly a my jim tři góly prakticky darovali.

První branka byla po skvěle naservírované standardce a ten druhý byla z kategorie náhodných gólů, jelikož jsem centroval na zadní tyč a zapadlo to k zadní tyči, na štěstí pro nás.


Jaká byla příprava na derby, vím od Tebe, že bráška má přítelkyni právě z VelMezu? Došlo na nějaké slovní přestřelky?

Já sám jsem k tomu přistupoval stejně, jako ke každému utkání. Je to domácí zápas, chcete vyhrát a navíc v derby. Asi jsem byl o něco více motivovanější jelikož vím, jak jsou derby vyhecovaná a jak i pro fanoušky je to speciální.

Nějaké slova jsme si s bráchy přítelkyní řekli, ale to byla spíše sranda. Určitě fandila Vrchovině.


Tušil si, že se po krátké době v týmu staneš s Radkem Matulkou TOP střelcem se 3 brankami? (Radek M. má 4 góly) Přeci jenom z postu stopera je to hodně důležité dávat branky?

No, co jsem chtěl bylo hlavně naskočit do pár zápasů, takže jsem překvapen i já. Považuji se za svátečního střelce. Nebo se spíše málo tlačím do zakončení. Pro mě bude hodně důležité, abychom zvládali zápasy dozadu a určitě zkusit přidat pár branek ze standardních situací.


V neděli Vás čeká dopoledne těžký zápas na hřišti SK Kvítkovice (bývalá Viktoria Otrokovice, pozn. autora). Tento tým se nachází v horní polovině tabulky. S čím ty pojedeš k tomuto zápasu? Hraješ raději před obědem, nebo až v odpoledních hodinách?

Pojedeme tam udělat co nejlepší výsledek. Když odvedeme maximum a vyhneme se chybám, máme šanci bodovat v každém utkání.

Co se týká času, je mi to asi jedno. Pro mě to bude jen hodně brzké vstávání.


Na konec našeho rozhovoru se Tě zeptám. Si ve svých 27 letech ještě svobodný? Jaké máš záliby? Který klub u nás je Tvůj oblíbený? A máš svůj fotbalový vzor?

Svobodný stále jsem. Co se týká zálib, tak rád jedu do přírody na hory. Trávím volný čas většinou aktivně.

Tak nevím jestli oblíbený, ale mám rád Slavii a i Hradec Králové. Momentálně už to nejsou aktivní hráči, ale byl to Lampard a Gerrard.


Díky za čas, který si věnoval našemu rozhovoru a ať se Ti daří na poli sportovním a civilním.251 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page