top of page

Sympatický výkon ale bez bodu.

Frýdek-Místek / Nové Město - V rámci 3. hracího dne v MSFL jsme nastoupili ve Stovkách proti Válcířům z Frýdku-Místku. Byl to první venkovní výjezd a čekal nás velmi těžký soupeř, na těžkém promáčeném terénu. Vrchovina sice podala sympatický výkon, hrál se velmi otevřený fotbal, který nebyl skoro vůbec svázaný taktikou, žel body to hostům nepřineslo.


MFK FRÝDEK-MÍSTEK - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 3:1 (1:0) branky: 14. Kovařík, 66. Massaniec, 73. Velner - 49. Duba


Sestava FK Frýdek-Místek: Gergela - Massaniec, Velner (K), Dadak - Hykel, Martiník (87. Khalifa), Rubý (90. Kirschner), Zupko, Nevřela - Konečný, Kovařík (87. Kohut) Trenéři: p. Pištěk, Smrčka Vedoucí týmu: Schäfer Sestava SFK Vrchovina: Šmída - Bača, Hekerle (84. Šteffl), Batelka (K), Nečas, Svoboda, Vašek (46. Sytař), Duda, Novotný, Duba (79. Hlaváč), Matulka (84. Boušek)

Trenéři: p. Michal, Follprecht

Vedoucí týmu: p. BajerDomácí měli v nohách pohárové utkání v Kozlovicích, které zvládli až v prodloužení. Ale nebylo vůbec znát nějaké opotřebení hráčů z Lipiny. Naopak MFK byl hodně aktivní, což dokázal po nátlaku před vápnem vyjádřit i gólově po centru zleva, čehož dokázal využít Kovařík - 1:0. Po půlhodině brankář Šmída dokázal eliminovat další brankovou příležitost a svůj tým podržel. A právě tento zákrok vybičoval Vrchovina k větší aktivitě. K vidění bylo zakončení do tyče, ale ofsajd celou slibnou akci zastavil. Navíc Matulka s Dubou, které podpořil Nečas, měli další zajímavé příležitosti, ale chybělo to pověstné štístko.


Druhou půli hosté začali stejně aktivně a po čtyřech minutách od rohu zleva centroval Jirka Baty Batelka a míč si na malém vápně našel agilní Duba a vyrovnal na bližší tyč - 1:1. Tomáš vykřesal naději na bodový import. Na druhé straně musel opět Šmída řešit dvě nepříjemné situace, které ještě brankou neskončily. Jenže tlak po hodině korunoval domácí Massaniec po centru a hlavou před branku vrátil přesně jeho spoluhráč - 2:1. Po sedmi minutách již bylo o výsledku jasno, Velner zužitkoval centr a dal domácí pojistku - 3:1.Po zápase se vyjádřil asistent Petr Follprecht: " Prvních dvacet minut jsme se bohužel hloupými chybami sami dostávali pod tlak a mohli jsme být rádi, že jsme prohrávali pouze o jeden gól. Poté se hra srovnala a začali jsme se dostávat do šancí, jen rychlonožka Matulka měl dvě jasné tutovky. Do druhé půle jsme šli s cílem zápas otočit a brzy jsme vyrovnali, po pěkné akci zakončené centrem zleva , který si našel Duba a vyrovnal. Poté jsme měli dvě, možná tři příležitosti, kde nám scházela větší kvalita a trochu klidu na kopačkách a mohli jsme překlopit zápas na naši stranu (nejspíš klíčový okamžik). Bohužel zmar v zakončení nás neopustil a tak udeřilo na druhé straně. Za stavu 2:1 jsme se vrhli do útoku, ale nic se už neujalo a tak domácí přidali třetí branku a to ještě Šmída v brance další pokusy zlikvidoval. Celkově až na 20 úvodních minut nebyl projev mužstva vůbec špatný, žel v koncovce se stále hledáme a třetiligový soupeři ty šance zatím umí řešit lépe než my. Nicméně neskládáme zbraně a hned příští utkání proti silnému Uničovu se musíme porvat o tři body a před domácími fanoušky předvést fotbal, který se bude líbit, jak nám, tak hlavně fanouškům."


Rozhodčí: Mankovecký - Lukašík, Dedek ŽK: 3:4 (Rubý, Dadak, Kovařík - Nečas, Bača, Sytař, Šmída)

Diváci: 220234 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page