top of page

Třaskavé derby juniorek urvalo pro sebe Nové Město B

Žďár / Nové Město - Poslední mač KP svedl ve Žďáru na umělé trávě v okresním derby místní FC ŽĎAS B a juniorku Nového Města. Čekal se tuhý boj a na ploše vypjatá atmosféra. Derby nakonec rozhodl jediný zásah zkušeného Michala Šmídy.


FC ŽĎAS ŽĎÁR n/SÁZ. B - SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 0:1 (0:0) branka: 77. šmída M.


Sestava NMNM: Mička (K) - Chytrý, Blažíček P., Blažíček R. Veselý (79.Sláma), Slavíček, Šmída (89.Peňáz), Novák (46.Polnický), Dvořák, Dobrovolný T. (63.Červenka), Novotný (46.Homolka)

Trenéři: Poul, Němeček

Vedoucí týmu: p. Dacer


Od prvních minut bylo jasné, že derby bude vyhrocené. Oba týmy začaly ve velkém tempu a důrazem vůbec nešetřily. Na každé straně si rivalové ze Žďárska vytvořili pár slibných šancí, ale ve finální fázi to ztroskotalo na dobře organizovaných obranách, nebo míč zahnal silný vítr. Od 25.minuty tempo opadlo a hrálo se jen mezi vápny. Ve 40.minutě se po individuální akci uvolnil Tadeáš Dobrovolný, který bohužel svou slabší nohou netrefil odkrytou bránu. To byla největší šance prvního poločasu, nepříliš líbivého fotbalu a tak se šlo do kabin smírně bez branek - 0:0.

Druhý poločas vypadal stejně, jako konec z první půlky. Oběma týmům chyběl pohyb a dobrý nápad, jak obejít obranu soupeře. Rozhodčí domácímu Žďáru nepískl jasnou penaltu. Od té doby se Žďár přestal soustředit na hru a Nové Město se začalo tlačit do zakončení. První slibnou příležitost domácí gólman ještě novoměstskému Šmídovi zneškodnil. V 77.minutě se už stejný střelec nemýlil a nekompromisně prostřelil domácího gólmana - 0:1.

"Konec zápasu jsme si pohlídali a od sousedů si vezeme z derby plný počet bodů", řekl po zápase trenér František Němeček a dodává: "Musím kluky pochválit za bojovnost a disciplínu. Ještě musím pochválit kluky z dorostu, kteří mě velmi mile překvapili za odvedené výkony." Rozhodčí: Pojezný - Žaloudek, Miška

ŽK 2:4; ČK 0:0

Diváci 80
201 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page