top of page

Třaskavé derby opanovala juniorka Vrchoviny

Nová Ves/NMNM - V rámci 13. kola KP Vysočiny přijel nováček přeboru na horkou půdu k sousedovi do Nové Vsi. Trenér Follprecht si liboval, že k tolik očekávanému derby byl jeho tým v plné síle. Stínem zápasu bylo nucené střídaní již v prvním poločase pro zranění stopera Polnického. Hvězdou zápasu byl všude přítomný brankář Sáblík.

TJ NOVÁ VES - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 0:3 (0:2)

Branky: 21. Sytař, 43. Slavíček, 72. Červenka


Sestava N. Ves: Fuksa - Forchtsam, J. Nečas, Havlík, Komínek, Žák, F. Nečas, Dacer, Ptáček (46. J. Starý), Novotný (46. Šandera), O. Starý.


Sestava N. Město B: Sáblík - Bača, Švanda, P. Blažíček, R. Blažíček (76. Hlaváč), Slavíček (65. Veselý), Šmída, Polnický (41. Chytrý), Dobrovolný (65. Červenka), Jícha (46. Hudák), Sytař


Od prvního hvizdu to byl boj, spíše válka o každý decimetr hřiště. Fotbalové krásy v derby více než tři stovky diváků neviděli. Byl to zápas o efektivnosti v proměňování situací. V této činnosti hosté z Vrchoviny svého soupeře jasně předčili. Jinak zápas to byl vyrovnaný. Ve 21. minutě se juniorka Vrchoviny ujala vedení krásnou utaženou střelou k tyči po zemi, kterou Sytař nedal Fuksovi šanci - 0:1. Po půlhodině hry Žák vyslal průnikovkou mezi obránci míč na Nečase, který byl v postavení mimo hru, jinak by se určitě kopala penalta, zákrok Sáblíka byl za hranou. Těsně před přestávkou hosté zahrávali PVK z pravé strany, vysoký míč přistál na hlavě Slavíčka, který před Fuksou zvýšil - 0:2.

Po přestávce domácí převzali iniciativu, byli aktivnější a z toho vyplynuli také šance. V 52. minutě po dlouhém autu míč poskakoval nad hlavami všech, ale jako vítěz z toho vyšel brankář Sáblík, který na dvakrát míč zneškodnil. Po deseti minutách domácí šli do vápna sami před Sáblíkem, ten již byl překonán, ale stoper Švanda odvrátil v poslední chvíli na roh. V 72. minutě přišly chvíle pro mladíčka Červenku, ten se precisně uvolnil přes oba domácí střeďáky a Fuksovi zahrál na housle - 0:3. V 82. minutě opět po dlouhém autu vytáhl další svůj zákrok Sáblík, který míč v těžké poloze vyrazil jen před sebe, jenže domácí Ondřej Starý odmítl alespoň čestný gól domácích. Takže se na hřišti v Nové Vsi zrodilo v okresním derby překvapivé vítězství nováčka KP, který zatím nepoznal v průběhu soutěže hořkost porážky a posunul se na čtvrté místo tabulky.


Hodnocení trenéra Follprechta: "První půle se odehrávala dle našich notiček, kde jsme se vyrovnali s enormní bojovností domácích a navrch přidali fotbalovost a efektivitu v zakončení. Po zásluze jsme šli do šaten za stavu 0:2 . V druhém poločasu jsme se vlivem neudržení balónu na útočné polovině dostali místy pod tlak domácích, kde buď výborně zasáhl gólman Sáblík, nebo dobře hrající obrana . Celkově se derby lidem muselo líbit, oba týmy si nic nedarovali a až do poslední minuty to byl boj o každý metr. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, ale nutno dodat, že pro domácí je skóre až příliš kruté. Závěrem bych vyzdvihnul týmový výkon, skvělé fanoušky i výkon rozhodčích . Před takovou kulisou je pro naše juniory radost hrát."

Rozhodčí: Niederle

ŽK: 2:2

Diváci: 320

172 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page