top of page

Tomáš Duba po přesunu z Vysočiny na Vrchovinu válí


Nové Město na Moravě – Trenér Richard Zeman má v jeho osobě jediného nepostradatelného hráče jinak vyrovnaného třetiligového kádru. A Tomáš Duba (ročník 1996) trenérovu důvěru stoprocentně naplňuje. V Rýmařově rychle Vrchovině zařídil dvoubrankový náskok, a když domácí začali sahat po vyrovnání, připravil po sólovém úniku před prázdnou bránu třetí gól Radkovi Matulkovi.

V tomto soutěžním ročníku FORTUNA MSFL se dostal na desetigólovou metu a už posedmé byl nominován do vysočinské sestavy kola, kde ho ještě doprovodili neúnavný Luboš Zbytovský a novic v týmu, stoper Jiří Batelka.

Tomáši, vezmeme to trochu odzadu. Jaké byly tvé pocity po zápase s Rýmařovem, který Vrchovina v důležitém záchranářském souboji porazila?

Cítil jsem se šťastný, že jsem přispěl k získání tří důležitých bodů pro tým. V úvodu jsme na soupeře vlétli a splnili taktiku trenéra. Výhra je vždy zásluha celého týmu.

Loni v létě jsi se stal kmenovým hráčem Nového Města na Moravě. Jak k tomu došlo?

Oslovil mě trenér Zeman, pod kterým jsem hrál půl roku MSFL za HFK Třebíč. Cítil jsem jeho důvěru a příležitost tady stabilně hrát, tak jsem do toho šel. Určitě toho kroku nelituju. Z týmu mám velmi dobrý pocit.

Popiš, prosím, fanouškům svou zatímní fotbalovou kariéru...

S fotbalem jsem začal někdy v pěti letech a mým prvním trenérem byl spolu s panem Chylíkem táta. Až do chlapů jsem hrál jen za Vysočinu, byl jsem v reprezentační patnáctce a na jednom turnaji ve Francii s národním týmem do 18 let. Po hostování v Třebíči jsem se vrátil do Jihlavy, kde jsem pod provizorním trenérem Jinochem nasbíral čtyři střídání v první lize. Pak jsem si ale v přípravě poranil kotník a v Meziříčí se mi těžké zranění bohužel obnovilo. Teď se vracím zpět do formy.

Ten, kdo chodí pravidelně do Vrchovina arény na ligové zápasy, vůbec nepochybuje o tom, že číslo 15 nosí na zádech Tomáš Duba. Jak to vnímáš?

Samozřejmě mě těší být pevným článkem základní sestavy a mít na dresu svoje oblíbené číslo. Ke každému zápasu ale přistupuji s pokorou a nikdy neberu základní sestavu jako samozřejmost. Pořád musím na sobě pracovat, vždy je co zlepšovat.

A co říkáš na podporu novoměstských fanoušků?

Ta je naprosto neuvěřitelná. V Uničově i Rýmařově jich s námi bylo minimálně třicet a celý zápas nás hlasitě povzbuzovali. Jsou naším dvanáctým hráčem a už se těšíme na jejich podporu proti Frýdku-Místku.

Po třech jarních trefách venku ses dostal do společnosti prvoligových střelců, jako jsou meziříčský Pavel Simr, nebo Adam Varadi z Frýdku-Místku. Sleduješ tabulku kanonýrů?

Jsem rád za každou svou vstřelenou branku a pevně věřím, že přidám i další. Nejdůležitější ale je získávat body do tabulky a udržet pro Nové Město na Moravě třetí ligu.

Abychom nehovořili jen o fotbale. Jak je živ Tomáš Duba? Co děvčata?

Jsem OSVČ a chodím na brigádu. A mám přítelkyni.

A jaké máš mimo fotbalové záliby? Co muzika, film?

Jezdím rád na kole, běhám, bruslím, hraju tenis a všeobecně mám rád sport. Další zálibou je cestování a poznávání nových míst. Z muziky se mi líbí pop a rock, rád poslouchám skupinu Kabát. Z filmů preferuji horory, ale rád se podívám i na dobrou komedii.

Máš nějaký fotbalový vzor, případně klub, kterému fandíš?

Mým velkým fotbalovým vzorem je Harry Kane z anglického Tottenhamu Hotspur, kterému už dlouho fandím.

Tomáši, který zápas byl pro tebe zatím TOP v MSFL a na který bys nejraději zapomenul?

Nejvíce jsem si užil poslední podzimní zápas Vrchoviny ve Velkém Meziříčí, kde jsme vyhráli 2:1 a já vstřelil vítěznou branku do sítě svých bývalých spoluhráčů. Nejraději bych zapomenul na dva zápasy, ve kterých jsem se těžce zranil.

Tým Vrchoviny získal v první polovině soutěže 16 bodů. Jaká byla zimní příprava a jaká je nálada v kabině po dvou jarních kolech?

Zimní příprava byla dlouhá, tréninky byly náročné v těžkých zimních podmínkách. Nálada v kabině se po vítězném utkání v Rýmařově pochopitelně zvedla. Jsme rádi za tři body ze hřiště přímého konkurenta v tabulce. Ještě je ale před námi dlouhá cesta za záchranou v MSFL.

V neděli přijede do Nového Města na Moravě ambiciózní Frýdek-Místek, který v zimě vyměnil majitele a k tomu hned 12 hráčů. Jak se těšíš na domácí premiéru? Zkusíš si tipnout její výsledek?

Na tento duel se moc těším, doma máme velkou podporu fanoušků. Tipovat raději nebudu, ale budeme rádi za každý získaný bod. Půjdeme na hřiště bojovat a favorita překvapit!

Díky za odpovědi a ať se daří Tobě i celému týmu, ne jenom v neděli!

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #TOMÁŠDUBA #LUBOŠZBYTOVSKÝ #JIŘÍBATELKA #ROZHOVOR #JARO2019

230 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page