Tomáš Duba po přesunu z Vysočiny na Vrchovinu válí


Nové Město na Moravě – Trenér Richard Zeman má v jeho osobě jediného nepostradatelného hráče jinak vyrovnaného třetiligového kádru. A Tomáš Duba (ročník 1996) trenérovu důvěru stoprocentně naplňuje. V Rýmařově rychle Vrchovině zařídil dvoubrankový náskok, a když domácí začali sahat po vyrovnání, připravil po sólovém úniku před prázdnou bránu třetí gól Radkovi Matulkovi.

V tomto soutěžním ročníku FORTUNA MSFL se dostal na desetigólovou metu a už posedmé byl nominován do vysočinské sestavy kola, kde ho ještě doprovodili neúnavný Luboš Zbytovský a novic v týmu, stoper Jiří Batelka.

Tomáši, vezmeme to trochu odzadu. Jaké byly tvé pocity po zápase s Rýmařovem, který Vrchovina v důležitém záchranářském souboji porazila?

Cítil jsem se šťastný, že jsem přispěl k získání tří důležitých bodů pro tým. V úvodu jsme na soupeře vlétli a splnili taktiku trenéra. Výhra je vždy zásluha celého týmu.

Loni v létě jsi se stal kmenovým hráčem Nového Města na Moravě. Jak k tomu došlo?

Oslovil mě trenér Zeman, pod kterým jsem hrál půl roku MSFL za HFK Třebíč. Cítil jsem jeho důvěru a příležitost tady stabilně hrát, tak jsem do toho šel. Určitě toho kroku nelituju. Z týmu mám velmi dobrý pocit.

Popiš, prosím, fanouškům svou zatímní fotbalovou kariéru...

S fotbalem jsem začal někdy v pěti letech a mým prvním trenérem byl spolu s panem Chylíkem táta. Až do chlapů jsem hrál jen za Vysočinu, byl jsem v reprezentační patnáctce a na jednom turnaji ve Francii s národním týmem do 18 let. Po hostování v Třebíči jsem se vrátil do Jihlavy, kde jsem pod provizorním trenérem Jinochem nasbíral čtyři střídání v první lize. Pak jsem si ale v přípravě poranil kotník a v Meziříčí se mi těžké zranění bohužel obnovilo. Teď se vracím zpět do formy.

Ten, kdo chodí pravidelně do Vrchovina arény na ligové zápasy, vůbec nepochybuje o tom, že číslo 15 nos