Třebíčské trio v Novém Městě končí, odchází i Sklenář


Nové Město na Moravě - Hned tři hráči ze základní sestavy Nového Města jsou na odchodu. V týmu nováčka fotbalové třetí ligy končí obránce Pavel Chalupa, ofenzivní záložník Petr Ošmera a útočník Michal Dočekal. Pokračovat nebude ani další útočník Jakub Sklenář.

Prvně jmenovaná trojice, která Vrchovinu posílila v roce 2017 z tehdy ještě třetiligové Třebíče, i novoměstský odchovanec, jenž působil i v prvoligové Dukle Praha, svůj záměr ohlásili už s předstihem, proto pro vedení klubu, ani pro trenéra Richarda Zemana nejde o žádné překvapení.

„Chalupa avizoval svůj záměr odejít hrát do Rakouska už v létě. Bude trénovat jen jednou týdně a bude mít tak více času na svoje aktivity. Dočekal ho v podstatě bude následovat a Ošmera si hledá angažmá blíže domovu. Kvůli zaměstnání trénoval jednou až dvakrát týdně, což je na třetí ligu málo. Momentálně na ni proto nemá výkonnost,“ řekl Zeman.

Také odchod Sklenáře, který se do svého mateřského klubu vrátil po dlouhých deseti letech, je očekávaný. „Kuba se vrátil z Austrálie a v průběhu podzimu nás posílil s tím, že poté nastoupí do zaměstnání v Praze, kde si také najde nějaký klub,“ podotkl novoměstský lodivod na adresu hráče, který se i kvůli pozdějšímu připojení k mužstvu neprobojoval do základní sestavy.

Na náhradách po odcházejících hráčích už se prý pracuje.

„Věděli jsme tyhle věci s předstihem, takže máme vytipované posily a momentálně se pracuje na jejich příchodu. Do konce kalendářního roku bych chtěl mít jasno,“ řekl Zeman, který jména zatím neprozradil. „Mezi vytipovanými hráči jsou samozřejmě i opory okolních divizních klubů,“ naznačil.

Asi největší ztrátou pro jeho tým bude odchod Chalupy, který patřil k nejlepším pravým bekům v celé soutěži. Byl také autorem prem