top of page

Třebíčské trio v Novém Městě končí, odchází i Sklenář


Nové Město na Moravě - Hned tři hráči ze základní sestavy Nového Města jsou na odchodu. V týmu nováčka fotbalové třetí ligy končí obránce Pavel Chalupa, ofenzivní záložník Petr Ošmera a útočník Michal Dočekal. Pokračovat nebude ani další útočník Jakub Sklenář.

Prvně jmenovaná trojice, která Vrchovinu posílila v roce 2017 z tehdy ještě třetiligové Třebíče, i novoměstský odchovanec, jenž působil i v prvoligové Dukle Praha, svůj záměr ohlásili už s předstihem, proto pro vedení klubu, ani pro trenéra Richarda Zemana nejde o žádné překvapení.

„Chalupa avizoval svůj záměr odejít hrát do Rakouska už v létě. Bude trénovat jen jednou týdně a bude mít tak více času na svoje aktivity. Dočekal ho v podstatě bude následovat a Ošmera si hledá angažmá blíže domovu. Kvůli zaměstnání trénoval jednou až dvakrát týdně, což je na třetí ligu málo. Momentálně na ni proto nemá výkonnost,“ řekl Zeman.

Také odchod Sklenáře, který se do svého mateřského klubu vrátil po dlouhých deseti letech, je očekávaný. „Kuba se vrátil z Austrálie a v průběhu podzimu nás posílil s tím, že poté nastoupí do zaměstnání v Praze, kde si také najde nějaký klub,“ podotkl novoměstský lodivod na adresu hráče, který se i kvůli pozdějšímu připojení k mužstvu neprobojoval do základní sestavy.

Na náhradách po odcházejících hráčích už se prý pracuje.

„Věděli jsme tyhle věci s předstihem, takže máme vytipované posily a momentálně se pracuje na jejich příchodu. Do konce kalendářního roku bych chtěl mít jasno,“ řekl Zeman, který jména zatím neprozradil. „Mezi vytipovanými hráči jsou samozřejmě i opory okolních divizních klubů,“ naznačil.

Asi největší ztrátou pro jeho tým bude odchod Chalupy, který patřil k nejlepším pravým bekům v celé soutěži. Byl také autorem premiérového gólu Nového Města v MSFL. „Jeho charakter a přístup byly příkladné, byl na něj vždycky spoleh,“ ocenil Zeman.

K Dočekalovi i Ošmerovi, které si rovněž přivedl ze svého předchozího angažmá v Třebíči, už měl určité výhrady. „Dočekal je svými rychlostními a silovými parametry hráčem klidně i pro vyšší soutěž. Ale pokud hráči jeho věku stačí nastupovat někde v nižší soutěži v Rakousku, byla by s ním další práce jen ztrátou času. Během podzimu měl navíc určité problémy s přístupem,“ řekl vrchovinský lodivod na adresu hráče, který se v uplynulé sezoně divize podílel na postupu hned šestnácti trefami, v aktuálním ročníku MSFL však zaznamenal pouhé čtyři góly.

Daleko za očekáváním skončilo angažování Ošmery, který v Třebíči patřil mezi nejlepší třetiligové hráče. V uplynulé sezoně se trefil pouze dvakrát, v té aktuální zaznamenal jen vítěznou trefu proti Hodonínu. „Nebyl to ten hráč, kterého jsem tam trénoval. Má obrovské předpoklady, které u nás nenaplnil,“ dodal Zeman.

"Vedení klubu děkuje hráčům za odvedenou práci, přejeme jim hlavně pevné zdraví a mnoho dalších fotbalových zážitků," říká předseda klubu René Horákovský.

#NMNMVMSFL #NMNM #MSFL #SFK #VRCHOVINA #201819

384 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page