top of page

Trenér Nového Města Richard Zeman zve na jarní boje v MSFL


NMNM - Zeptali jsme se na pár otázek trenéra Richarda Zemana, v čase před začínajícími odvetami.

Trenére, zimní přípravu jste začali poměrně brzy a měl si naplánováno osm přípravných zápasů se střídavými výsledky. Jak celou přípravu hodnotíš?

Zimní příprava je na Vrchovině poměrně náročná. Jsme skoro 700 metrů nad mořem a musíme za umělým trávníkem po večerech dojíždět. Trénovali jsme čtyřikrát týdně, do přípravy jsme zařadili atletické tréninky s Petrem Hubáčkem a v tělocvičně gymnázia se zaměřili na odrazovou sílu. Hráči k tomu přistoupili poctivě. Během přípravných utkání jsme se do sestavy snažili začlenit osm nových hráčů a často to logicky v souhře vázlo. Vydařenost zimní přípravy vždy ale odhalí až jarní část soutěže.

Do přípravy nastoupili noví hráči. Můžeš je trochu více přiblížit, aby je fanoušci více poznali?

Šest hráčů z podzimního kádru odešlo a dalo mi dost starostí je nahradit. Obrátili jsme se na Jihlavu, ředitel Vysočiny Honza Staněk nám chtěl pomoct. Do brány máme Marka Koláře (1996), který dva roky trénuje s áčkem a na podzim byl asi nejvýraznější postavou juniorky. Má k fotbalu profesionální přístup a je to pozitivní kluk. Na křídlo jsme získali Radka Matulku (1998), který má obrovské rychlostní předpoklady. Doufám, že se mu budou vyhýbat zdravotní trable a důvěru, kterou do něj vkládáme, nezklame. Na kraji obrany by měl zvýšit konkurenci Kuba Vašíček (1998), ten přišel na poslední chvíli a potřebuje čas pro adaptaci.

Ještě v prosinci jsme ze Žďáru přivedli útočníka Matěje Vopršala (1995). On dobře ví, že mě nezajímají jeho tři góly Brodu a čtyři Ždírci, ale čekám, jak se bude prosazovat proti třetiligovým soupeřům. Dvě posily jsem ulovil v Brně. Jirku Batelku (1999) jsem chtěl už v září poté, co s námi vypekl Rychetník. Je kmenovým hráčem Pardubic, což je na něm poznat. Chytrý do hry, jen nenakopává míče. Marek Svoboda (1999) je šikovný levák, jehož jsme v kádru postrádali. Podobným typem je Tomáš Vařejka (1995), s nímž mám dobrou zkušenost z Brodu a momentálně se s Bystřicí dotahuje jeho jarní výměna za Adama Bouška. Nesmím zapomenout na Pepu Švandu (2001), kterého jsme jako čtvrtého v pořadí vytáhli z dorostu a v přípravě mě velmi mile překvapil.

Generálka v Blansku vyšla na jedničku, jak po herní stránce, tak i výsledkově. Jaké poznatky sis poznamenal do svého pomyslného notesu? Základní sestava je jasná?

Že, když se budeme důsledně držet svého herního konceptu a poctivě fungovat jako tým, tak budeme ve třetí lize nepříjemní pro každého. Zápas v Blansku rozhodli hráči z lavičky poté, co jim to ti vystřídaní na hřišti tvrdě odpracovali. Máme k dispozici dva kvalitní brankáře a do pole 16 použitelných hráčů. Zvýšenou konkurenci v sestavě beru jako plus zimní přípravy. A těžkou hlavu se skládáním zahajovací sestavy za mě vyřešili sami zkušení hráči, kteří si ještě před Uničovem odskočí na lyže.

V neděli odjíždíte na první mistrák do Uničova. Doma jsme proti nim neuspěli, Uničov ve druhém poločasu dokázal výsledek otočit. S čím odjedete k tomuto zápasu?

Se snahou otupit obrovskou kombinační a útočnou sílu soupeře, jehož zimní výsledky budí respekt. Zároveň ale budeme chtít co nejvíc vystrkovat růžky, protože i my máme směrem dopředu slušnou třetiligovou kvalitu.

Trenére, před sezonou si řekl, že by mělo k záchraně stačit 35 bodů.

V situaci, ve které se tým nachází, na nic jiného myslet, ani nemůžeme. Je z tvého pohledu reálné, aby se mužstvo zachránilo?

Setrvání v MSFL i pro příští sezonu jsme si v kabině stanovili jako jednoznačný cíl. Jeho naplnění by pro celý novoměstský fotbal znamenalo obrovský úspěch. Příští ročník rozšíří MSFL čtyři rezervy prvoligových klubů (pravděpodobně Baník, Zlín, Slovácko a Olomouc) na 18 účastníků, což bude oproti 14-členné, víceméně přeborové, divizi značný skok. A od toho se tady bude všechno dál odvíjet.

SFK Vrchovina zajíždí na úvod dvakrát na venkovní hřiště (po Uničovu do Rýmařova). Doma začínáme s Valcíři z Frýdku-Místku poslední březnový víkend. Je mi jasné, že chcete uhrát 9 bodů, ale co je pro tebe realita?

Bavme se vždy jen o nejbližším zápase. Los nějak vypadá na papíře, pravda leží na hřišti. Jsme připraveni trpělivě body sbírat od začátku jarní části.

Máš svůj tip na výsledek nedělního zápasu, na podzim jsme prohráli 1:2. Určitě máme co soupeři vracet.

Přeju si, abychom v Uničově neprohráli.

Díky za čas a držíme palce celému týmu!

#NMNMVMSFL #NMNM #PŘÍPRAVA #ROZHOVOR #RICHARDZEMAN #2019

333 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page