Trenér áčka Richard Zeman zve na druhou sezonu ve třetí lize


V sobotu 3. srpna vstoupí A-tým do druhé sezony v Moravskoslezské fotbalové lize, kterou bude po návratu béček profesionálních klubů hrát 18 týmů. Na úvod do Vrchovina arény přijede rezerva Baníku Ostrava a celé Novoměstsko je kvůli tomu na nohou. Trenér Richard Zeman, který na Vrchovině zahájí už devátou sezonu, se před ostrým startem vyjádřil k několika tématům.

O horkém létě…

Třetí ligu jsme zachránili v posledním kole, v týdnu před ním jsme už začali stavět tým na divizi. V tom, že jsme do poslední chvíle nevěděli, jakou soutěž budeme hrát, jsme byli limitováni při hledání posil. Prvořadým cílem proto bylo udržení stávajícího kádru a jeho případné rozšíření. Dva kmenoví hráči si po emotivní záchraně svůj předpokládaný konec rozmysleli a mladíci Batelka, Svoboda, Matulka a Vašíček ve třetí lize na Vrchovině rádi pokračují. Pokoušeli jsme se kádr doplnit o vytipované fotbalisty z divize, ale nepochodili jsme, tak jsme se rozhodli vyzkoušet zahraniční hráče. Testovali jsme jednoho Korejce a tři africké hráče, z nichž jsme nakonec dva vzali.

O posilách z Afriky…

Aaron Donkor je z Ghany, je mu 19 let a v pozici defenzivního záložníka je jeho největší předností pohyb a odebírání míče. Zambe Moto Road je z Gabonu, má 20 let a je taky středním záložníkem. Potřebují čas na aklimatizaci a zvládnutí taktických pokynů, ale oba jsou vnímaví a mohli by nám pomoci.

O odchodech Vopršala a Zbytovského…

Matěje Vopršala jsem si v zimě vybral jako náhradu za Michala Dočekala. Je to gólový hráč a měl ambice hrát třetí ligu. Jenže ty ho brzy přešly a už někdy v květnu začal koketovat se Ždírcem. Je dobře, že je pryč a že klub dostal zpátky peníze, které do něj v zimě investoval. Luboš Zbytovský touží po návratu do Bystřice. Z logických důvodů. Bude mít 33, má doma malé dítě, práci na baráku a hlavně je zaměstnán na tři směny. Navíc je to Bystřičák, to nikdo nezpochybňuje. Ale my jsme na jeho odchod nebyli připraveni, je to jeden ze tří nejlepších hráčů týmu a původně chtěl třetí ligu dál jednoznačně hrát. V pondělí 29. července se připojil zpátky k týmu a existuje dohoda s ním a mezi kluby, za jakých podmínek do Bystřice odejde. Nejpozději po skončení podzimní části.