top of page

Trenér áčka Richard Zeman zve na druhou sezonu ve třetí lize


V sobotu 3. srpna vstoupí A-tým do druhé sezony v Moravskoslezské fotbalové lize, kterou bude po návratu béček profesionálních klubů hrát 18 týmů. Na úvod do Vrchovina arény přijede rezerva Baníku Ostrava a celé Novoměstsko je kvůli tomu na nohou. Trenér Richard Zeman, který na Vrchovině zahájí už devátou sezonu, se před ostrým startem vyjádřil k několika tématům.

O horkém létě…

Třetí ligu jsme zachránili v posledním kole, v týdnu před ním jsme už začali stavět tým na divizi. V tom, že jsme do poslední chvíle nevěděli, jakou soutěž budeme hrát, jsme byli limitováni při hledání posil. Prvořadým cílem proto bylo udržení stávajícího kádru a jeho případné rozšíření. Dva kmenoví hráči si po emotivní záchraně svůj předpokládaný konec rozmysleli a mladíci Batelka, Svoboda, Matulka a Vašíček ve třetí lize na Vrchovině rádi pokračují. Pokoušeli jsme se kádr doplnit o vytipované fotbalisty z divize, ale nepochodili jsme, tak jsme se rozhodli vyzkoušet zahraniční hráče. Testovali jsme jednoho Korejce a tři africké hráče, z nichž jsme nakonec dva vzali.

O posilách z Afriky…

Aaron Donkor je z Ghany, je mu 19 let a v pozici defenzivního záložníka je jeho největší předností pohyb a odebírání míče. Zambe Moto Road je z Gabonu, má 20 let a je taky středním záložníkem. Potřebují čas na aklimatizaci a zvládnutí taktických pokynů, ale oba jsou vnímaví a mohli by nám pomoci.

O odchodech Vopršala a Zbytovského…

Matěje Vopršala jsem si v zimě vybral jako náhradu za Michala Dočekala. Je to gólový hráč a měl ambice hrát třetí ligu. Jenže ty ho brzy přešly a už někdy v květnu začal koketovat se Ždírcem. Je dobře, že je pryč a že klub dostal zpátky peníze, které do něj v zimě investoval. Luboš Zbytovský touží po návratu do Bystřice. Z logických důvodů. Bude mít 33, má doma malé dítě, práci na baráku a hlavně je zaměstnán na tři směny. Navíc je to Bystřičák, to nikdo nezpochybňuje. Ale my jsme na jeho odchod nebyli připraveni, je to jeden ze tří nejlepších hráčů týmu a původně chtěl třetí ligu dál jednoznačně hrát. V pondělí 29. července se připojil zpátky k týmu a existuje dohoda s ním a mezi kluby, za jakých podmínek do Bystřice odejde. Nejpozději po skončení podzimní části.

O dalších novinkách v kádru…

Místo Marka Koláře, který se vrátil do Jihlavy a odtud se posunul do Velkého Meziříčí, jsme k Petrovi Šmídovi přivedli Lukáše Maňáka z Bzence. Je to zásluha trenéra brankářů Leoše Škorpíka a v přípravných zápasech se Lukáš jevil velmi dobře. Z Blanska jsme pro podzim získali křídelního hráče Luboše Chloupka, který vypadl z nabitého kádru nováčka, ale MSFL si už vyzkoušel a neměl v ní špatnou produktivitu. Z dorostu jsme si vytáhli Vojtu Veselého a z béčka Lukáše Slavíčka. Po lehčích operacích kolena už začali s tréninkem Petr Duda a Radek Matulka. Trénujeme v počtu 21 hráčů a 3 brankářů.

O tréninkovém drilu…

Trénovali jsme čtyřikrát týdně na hřišti v Radešínské Svratce a dost intenzivně. Musím kluky pochválit, kromě dvou čtyřdenních výletů jsem měl všechny k dispozici celý měsíc a všichni do tréninku šlapali naplno. Zatím se nám vyhýbají zranění a doufám, že to tak zůstane.

O přípravných utkáních…

Dávali jsme v nich dost gólů, a to si je na sezonu šetřil Tomáš Duba. Nejlepší produktivitou se blýskl dorostenec Vojta Dobrovolný, který za 70 minut nasbíral 1 + 3. Hodně jsme jich ale taky dostali. V lepší organizaci hry v defenzivní činnosti před námi leží největší úkol, jemuž se soustavně věnujeme v tréninku. Loni jsme obdrželi 57 gólů a to číslo musíme výrazně ponížit. Pokud chceme být úspěšní.

O ambicích do sezony…

Jsme všichni o rok chytřejší a zkušenější. Chceme praktikovat svou hru, pokud možno, s co nejméně zásahy. Častěji vyhrávat doma, ale na vítězství hrát i venku. Cílem je umístění v první polovině tabulky, to znamená poklidná záchrana.

O sobotním termínu domácích utkání…

Změnili jsme to na žádost hráčů, kteří před nedělním utkání museli korigovat svůj víkendový, často rodinný program a v pondělí pak nastupovali unavení do zaměstnání. Věřím, že se sobota divácky chytne a neklesnou nám návštěvy. Baník je na úvod velkým lákadlem.

Proč?

Co vím, tak celá řada našich fanoušků jsou Baníkovci a ti se už od losu nemůžou „hornického“ derby dočkat. Dokonce jsem slyšel fámu, že by do Nového Města mohl přijet i Milan Baroš, který se po neproměněné penaltě půjde rozstřílet do béčka. Prvoligové rezervy budou pro fanoušky lákadlem, nás čekají zápasy na Sigmě a doma se Slováckem v reprezentační přestávce, tak se mají na co těšit. A hráči taky.

Vstupné...

Již řadu fotbalových sezon jsme drželi stále stejnou cenu. Od nové sezony musí také diváci počítat se zvýšením vstupného, které v kategorii na MSFL bude 50,- Kč. Díky za podporu

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #ROZHOVOR #RICHARDZEMAN #201920

335 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page