top of page

Třetí derby v řadě s prohrou


ZR/NMNM - V neděli naše juniorka v rámci 13. kola východní skupiny I.A tř. zajížděla k okresnímu derby do sousedního Žďáru. Nebyl to pro oko diváka líbivý fotbal, spousta nepřesností a chyb na obou stranách.

FC Žďár n/Sáz. B - SFK Nové Město n/Mor. B 2:1 (1:0) branky: 41. a 59. Janů - 51. Slavíček

Sestava Vrchoviny: Skryja P. - Veselý J., Bača, Poul (75. Liška), Chytrý (70. Blažíček P.) – Dobrovolný (46. Veselý V.), Polnický, Blažíček R., Boušek - Slavíček (C), Šmída M.

Připraveni: Follprecht - Chytrý, Kutra, Liška, Veselý V.

Sestava ZR: Šenkýř – Havlík, Peňáz Z. (85. Potocký), Růžička F., Machatka (C), Vokoun (71. Klouda), Musil, Janů, Sláma (61. Zelený), Růžička O., Peňáz F.

Připraveni: Klement, Zelený, Klouda, Srnský, Potocký

Úvod zápasu se nesl v opatrnosti tak, aby nikdo z aktérů neudělal chybu. Nejprve o sobě dali vědět hosté, dva ostré centry si však adresáti na malém vápně, svou nekoncetrovaností, nepřebrali ve slibných příležitostech. Po čtvrthodině se dostali do obrovské šance domácí, ale obrana se Skryjou odvrátili. Těsně před přestávkou se kopala penalta za faul na Slavíčka, ale exekturor Polnický ji trestuhodně nedal. Hned z proti útoku udělal chybu Poul a následně brankář Skryja. Janů do prázdné branky otevřel skóre derby – 1:0. Nedáš, dostaneš!

Ve druhém dějství rychle hosté začali bušit, na domácí se valil jeden útok za druhým. Rychle vyrovnal po perfektním centru zprava Slavíček, hlavou brankáři nedal šanci – 1:1. Hosté šli pro vítězství, ale zapomínali na zadní vrátka. Po hodině hry je nechali pootevřené až příliž a Janů po brejku dal vítězný gól domácích, když loboval brankáře – 2:1. V poslední třetině zápasu se obraz hry nezměnil, ale na skóre se již nic neměnilo.

Nejlepší hráči: Janů - Slavíček

Rozhodčí: Vašíček – Rýgl, Landsmann

Delegát: p. Švarc

ŽK 2:3, ČK 0:0

Diváci: 100

Příští týden juniorka uzavře podzimní působení na hřišti Rapotic, v neděli od 14:00 hodin sehraje dohrávku 1. kola I.A. Zápas bude řídit sudí Doskočil – Kůrka, Nechvátal.

83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page