top of page

Tři body z Rýmařova v režii Tomáše Duby


Rýmařov/Nové Město – V sobotu přivítala brána do Jeseníků – město Rýmařov novoměstské fotbalisty v sympatickém areálu. Z přímého zápasu o momentálně nesestupovou 13. příčku MSFL přivezli fotbalisté Vrchoviny výhru a poraženému Rýmařovu tak v tabulce odskočili na 6 bodů. „Hodně důležité vítězství. Rozhodl o něm povedený začátek v režii Tomáše Duby,“ zdůrazňuje trenér Richard Zeman a dodává: „V přípravě na utkání jsme pracovali s dvěma předpoklady: že domácí po neodehraném mistráku v Meziříčí nebudou tolik rozehraní a že v přípravě nebyli prověřeni v obranné fázi. Vlétli jsme na ně a vyšlo to.“

SK Jiskra Rýmařov - SFK Nové Město n/Mor. 2:3 (1:2) ⚽ 23. a 77. Šupák – 5. a 10. Duba, 64. Matulka

Sestava SFK: Kolář – Vašíček, Batelka, Vícha, Bača (46. Smetana) – Michal (K), Zbytovský – Matulka (65. M. Skalník), K. Skalník, Svoboda – Duba (88. Vopršal)

Připraveni: Šmída, Skalník M., Vopršal, Švanda, Smetana

Trenéři: p. Zeman, p. Škorpík, p. Střešňák

Vedoucí týmu: p. Bajer

Masér: p. Pátek

Lékař: MUDr. Chroustovský

V 5. minutě po autovém vhazování Bači potáhl zleva míč na střed Matulka, utaženou střelou napálil levou tyč a Duba z plného běhu dorazil míč do sítě – 0:1. Stejný hráč o pět minut později dopresoval brankáře, který se mu snažil udělat kličku a Tomáš mu ji chytře vystihl – 0:2. Jenže také Rýmařov má v útoku značnou sílu, a to především v urostlé osobě 34-letého Šupáka. Ten ve 23. minutě svým důrazem v brankovišti snížil a krátce předtím naštěstí pro hosty hlavičkoval z malého vápna těsně vedle. Tři minuty před přestávkou pak tvrdou střelu Navrátila Kolář vyrazil a Batelka míč z čáry odklidil do bezpečí.

Po přestávce se hráči Vrchoviny vrátili ke kombinační hře se snahou otupit nástup domácích. A v 64. minutě přidali třetí gól, když Zbytovský vysunul do sóla Dubu, který tváří v tvář brankáři našel ještě před prázdnou bránou Matulku – 1:3. Rýmařov se ale nepoložil a až do konce utkání zle zatápěl nově složené novoměstské obraně. V 73. minutě lapil Kolář Dydowiczovu střelu, ale čtyři minuty poté špatně vykopl míč na hlavu útočníka Ondrušky, který tím vysunul do brejku Šupáka a po jeho lišáčkem zakončení bodlem bylo zaděláno na drama. V závěru domácí zahrozili ze tří standardních situací, při nichž měli výškovou převahu a pět minut před koncem až na brankové čáře hasil požár Kolář.

Nejlepší hráči: Šupák – Duba, Zbytovský

Rozhodčí: Mykiska – Slabý, Silný

Delegát: p. Peřinka

ŽK 4:4, ČK 0:0

Diváci: 225

Přiští víkend se konečně fanoušci Vrchoviny dočkají a po 114 dnech uvidí svůj tým na domácím hřišti na Sportovní ulici. Soupeřem bude ambiciózní tým Lipiny Frýdku-Mýstku. Začátek zápasu je opět v 15:00 hodin, v neděli 31.3.2019.

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #RÝMAŘOV #JARO2019

223 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page