U15 začala nadstavbu KP vítězně


Chotěboř/NMNM - Starší žáci sehráli první kolo nadstavby KP Vysočina na UMT v Chotěboři. Bylo to vyrovnané utkání, které definitivně rozhodl Jícha pojistkou, ale vítěznou branku vstřelila Johanka Chodilová.

FC Chotěboř – U15 0:2 (0:0) ⚽ 36. Chodilová, 66. Jícha

Sestava Vrchoviny: Dobrovolný J. - Sklenář, Šiška, Starý, Švanda, Sochor, Havlík, Sláma, Pulkrábek (K), Jícha, Mička

Střídali: Jirků, Kutra, Chodilová

Trenéři: p. Krejčí

Vedoucí týmu: p. Macháček

V prvním poločase se hrál oboustranně tzv. nemastný, neslaný fotbal se spoustou nepřesností a osobních soubojů. Za zmínku stojí akce domácích, po které se oprávněně dožadovali odpískání pokutového kopu, a na druhé straně únik Jíchy, který tváří v tvář brankáři o pár centimetrů přestřelil.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kterých bylo plné hřiště a zanedlouho dokázali otevřít skóre utkání. Ve 36' napřáhla z hranice šestnáctky Johanka Chodilová z Arku a její přízemní střela k tyči skončila za zády bezmocného brankáře - 0:1. Vrchovina získala tolik potřebné sebevědomí a dokázala si vytvořit několik dalších nadějných příležitostí a střel. Bohužel, ani jedna však brankou neskončila. Chotěboř se snažila o vyrovnání a i s pomocí standartních situací několikrát zle zahrozila. Deset minut před koncem se domácím podařilo vyrovnat, z důvodu ofsajdového postavení, ale branka nemohla být uznána. V 66' definitivně pečetil Matěj Jícha, který skvěle zapresoval gólmana domácích a gólem do prázdné branky pojistil vítězství hostí - 0:2. Vrchovina tak stejným výsledkem Chotěboři oplatila podzimní porážku z domácího prostředí.