top of page

U15 začala nadstavbu KP vítězně


Chotěboř/NMNM - Starší žáci sehráli první kolo nadstavby KP Vysočina na UMT v Chotěboři. Bylo to vyrovnané utkání, které definitivně rozhodl Jícha pojistkou, ale vítěznou branku vstřelila Johanka Chodilová.

FC Chotěboř – U15 0:2 (0:0) ⚽ 36. Chodilová, 66. Jícha

Sestava Vrchoviny: Dobrovolný J. - Sklenář, Šiška, Starý, Švanda, Sochor, Havlík, Sláma, Pulkrábek (K), Jícha, Mička

Střídali: Jirků, Kutra, Chodilová

Trenéři: p. Krejčí

Vedoucí týmu: p. Macháček

V prvním poločase se hrál oboustranně tzv. nemastný, neslaný fotbal se spoustou nepřesností a osobních soubojů. Za zmínku stojí akce domácích, po které se oprávněně dožadovali odpískání pokutového kopu, a na druhé straně únik Jíchy, který tváří v tvář brankáři o pár centimetrů přestřelil.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kterých bylo plné hřiště a zanedlouho dokázali otevřít skóre utkání. Ve 36' napřáhla z hranice šestnáctky Johanka Chodilová z Arku a její přízemní střela k tyči skončila za zády bezmocného brankáře - 0:1. Vrchovina získala tolik potřebné sebevědomí a dokázala si vytvořit několik dalších nadějných příležitostí a střel. Bohužel, ani jedna však brankou neskončila. Chotěboř se snažila o vyrovnání a i s pomocí standartních situací několikrát zle zahrozila. Deset minut před koncem se domácím podařilo vyrovnat, z důvodu ofsajdového postavení, ale branka nemohla být uznána. V 66' definitivně pečetil Matěj Jícha, který skvěle zapresoval gólmana domácích a gólem do prázdné branky pojistil vítězství hostí - 0:2. Vrchovina tak stejným výsledkem Chotěboři oplatila podzimní porážku z domácího prostředí.

Názor trenéra: „V prvním dějství jsme herně nepřesvědčili. Ještě to musíme probrat, ale patrně hrála roli velká nervozita. Herní situace totiž obvykle řešíme s mnohem větším klidem a přehledem. Ve druhém poločase nám konečně začali útočit i krajní obránci. Začali jsme soupeře přečíslovat a tím pádem dostávat pod tlak. Dá se říci, že i díky tomuto padl první a jak se později ukázalo, tak i rozhodující gól. Co se týče nasazení a bojovnosti, tam jsme obstáli na výbornou. Jsem moc rád za tento systém soutěže, kde nás čeká dalších 9 takto fyzicky a psychicky velmi náročných utkání, na která se těšíme."

Nejlepší hráči: celý tým

Rozhodčí: p. Jirsa

ŽK 0:0

Diváci: 45

#NMNM #SFK #REPORT #ZÁPAS #JARO2019

107 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page