top of page

U19 vyhrál v Okříškách


"Sobotní mistrovské utkání jsme sehráli v Okříškách. V základní sestavě nám chyběli obránci Josef Chytrý, Jan Liška a útočník Roman Červenka, přesto jsme sehráli velice kvalitní utkání, kde bylo vidět spoustu pěkných fotbalových situací", říká trenér Dobrovolný.

SK Okříšky/Stařeč - U19 3:4 (2:2)

Sestava: Petr Vopršal - Šimon Peňáz, Veselý Vojta(K), Požár Dan, Matěj Kutra, Filip

Chroustovský, Láďa Novák, Josef Švanda, David Hudec, Dobrovolný Vojta, Michal

Žák

Náhradníci: Hudec Lukáš

Hráči Okříšek nás sice během úvodních 5-ti minut zatlačili před naše pokutové území a vytvořili si několik šancí, ale obrana s brankářem Petrem Vopršalem mezi našemi tyčemi byla připravena. V 18. minutě se nám nepodařilo zachytit nákop soupeře, který skóroval na 1:0. Potom se však hra vyrovnala a začali jsme domácí zlobit my. Měli jsme gólové šance, které jsme však neproměnili. Před šestnáctkou jsme faulovali a soupeř ve 26. minutě vedl už 2:0. Toto skóre kluky nakoplo. Začali fungovat jako tým, více napadat soupeře při rozehrávce. Ve 35. minutě se konečně prosadil Michal Žák, kdy svým důrazem donutil obránce soupeře k chybě, kterou využil na 2:1. Soupeř začal dělat chyby, které vedly k vyrovnání, kdy M. Žák ve 41. minutě opět skóroval - 2:2.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, měli jsme jak územní převahu, tak více šancí i ze hry. Nicméně jsme museli v 50. minutě vystřídat zraněného Davida Hudce a na hřiště nastoupil Lukáš Hudec. Domácí se opět ujali vedení, kdy potrestali naši chybu v rozehrávce - 3:2. V 62. minutě se opět prosadil Michal Žák, kterému se svým výkonem a dobrou hrou podařilo dát soupeři hattrick - 3:3. Kluci se nevzdali a šli si pro tři body. V závěru ještě došlo k vyloučení u soupeře hráče Marečka, který po druhé žluté musel opustit hřiště. Početní převahu na hřišti jsme využili a v 87. minutě Filip Chroustovský změnil výsledek na 3:4. Za výkon v tomto zápase a bojovnost až do konce patří klukům velká pochvala.

Nejlepší hráč: Michal Žák, Peňáz Šimon

157 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page