top of page

Vítězství přinesly Sapeli dvě slepené branky.

Stáj/Nové Město - Tentokrát nevyhrál lepší tým. Juniorka Vrchoviny byla fotbalovější, o úspěch ji připravily hloupé chyby.

SAPELI POLNÁ - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 3:2 (1:0)

Branky: 2.Průcha, 60. Slavíček, 75. Poul (p), 78. Bambula, 83. Jícha


Sestava SFK: Sáblík - Bača, Veselý J. (24. Veselý V.), Švanda, Blažíček P. - Blažíček R., Dobrovolný (64.Hlaváč), Boušek, Chytrý (64.Jícha) - Slavíček, Šmída (K)

Trenér: Follprecht P.

Vedoucí týmu: p. Dacer


Zajímavá partie byla k vidění mezi předními mužstvy fotbalového krajského přeboru Vysočiny. V předposledním kole tým Sapeli Polná doma využil domácí prostředí a v neděli krátce po poledni porazil Vrchovinu B 3:2. Zajistil si tím tak čtvrté místo v tabulce. Než se diváci stačili ponořit do sledování zápasu, padla první branka. Ve 2. minutě se dostal k míči po centru za obranu Průcha a krásnou trefou k tyči otevřel skóre zápasu - 1:0. Hosty však rychlé inkasování nedeprimovalo a často se dostávali před svatyni Pokorného. Chyběla jim však lepší finální fáze. I přesto dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Naopak na druhé straně se ke střele dostal znovu Průcha, ale Sáblík zasáhl u tyče včas. Po změně stran byla rezerva Vrchoviny aktivnější a po hodině se dočkala zaslouženého vyrovnání. To zpětnou přihrávku uklidil do sítě k tyči pohotově z voleje Slavíček - 1:1. Hosté dostali zanedlouho míč do sítě podruhé, ale gól trio sudích kvůli ofsajdu neuznalo. Klíčové momenty tak přišly po 75. minutě, když mužstvo Sapeli dostalo dva dárky. Nejdříve penaltu za smolnou ruku Hlaváče proměnil přesnou střelou k pravé tyči Tomáš Poul (bývalý hráč SFK) a o tři minuty později pak střílený trestný kop Bambuly překvapivě skončil až v brance 3:1. „Soupeř byl lepší než my, ale za stavu 1:1 se dopustil dvou hrubých chyb, a to bylo rozhodující,“ uznal polenský kouč Jiří Babínek. Závěrečný nápor hostí přinesl jen snížení. Pokorný vychytal tutovku Šmídy, ale Jícha se z dorážky nemýlil - 3:2. Více však už tým trenéra Petra Follprechta nestihl. „Zápas jsme si ztratili vlastní vinou. Místo abychom po vyrovnání rozhodli, tak jsme si nechali dát dva hloupé góly. Zkušený tým domácích si to pak už pohlídal,“ uvedl Follprecht a dodal: „Mysleli jsme si, že po deseti vstřelených gólech doma to půjde samo. Chyběla nám hladovost.“ Radost tak propukla v domácím táboru. „Potvrdili jsme čtvrté místo v tabulce, je to nádhera. Vyhráli jsme poslední zápas doma a celkově jsme se sezonou spokojeni,“ dodal Babínek.


Rozhodčí: Rosický P. - Šíma, Holub

ŽK 2:2

Diváci 43


Rozlučka se sezónou se bude konat na domácím hřišti v Novém Městě a bude určitě na co se koukat. Juniorku čeká místní derby s TJ Nová Ves. Hraje se netradičně již v sobotu 11.6. od 16:30 hod. Zápas bude řídit trojice sudích Niederle - Soukupová, Šrámek. Vrchovina B již určitě skončí v první sezóně KP na šestém místě, ale motivace v tomto zápase jí rozhodně chybět nebude.

153 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page