top of page

V Novém Městě se překvapení nekonalo

NMNM - Ve středu byla na programu předehrávka 34. kola MSFL a do Vrchovina arény přijel aspirant postupu do II. ligy FC Hlučín. Trenéři domácích neměli k disposici pouze Hekerleho. Jenže další zápas bez vstřelené branky, i když příležitosti k jejímu vstřelení, opět byly. Nakonec jediná situace rozhodla o tom, že si druhý celek tabulky odvezl všechny body. Nové Město hraje dál o přežití.


SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - FC HLUČÍN 0:1 (0:0) branka: 49. Šindler

Už se to stává v letošním jaru koloritem, bez vstřelené branky se nevyhrává a vždy ve vyrovnaném zápase inkasujeme! Průběh zápasu však ukázal, že domácí měli štěstí, protože Hlučín dokázal proměnit pouze jedinou šanci. Již ve 12. minutě Moučka napálil šikovně břevno, Šmída na míč nedosáhl. Po chvíli si stejný hráč z levé strany přebral dlouhý míč za obranu, ale jeho obstřel nebyl přesný. Domácí se ke slibné šanci dostali po 20-ti minutách, když se Matulka na vápně prokličkoval a jeho rána skončila na levé tyči Fojtíčkovy svatyně a ani dorážka Nečase neskončila za jeho zády. Hra se vyrovnala a hrálo se prakticky bez výrazných příležitostí. Za zmínku stojí ještě závar hostí po autu, ale koncovka letěla nad břevno.


Druhé dějství začali lépe hosté, již po pár minutách dobře vykombinovali míč, na jejím konci byl Šindler sám před brankářem a nezadržitelně poslal Hlučín do vedení - 0:1. "Po vedoucí brance nás hosté zatlačili a dobře deset minut jsme nevěděli kam dřív skočit", okomentoval vývoj zápasu trenér Michal. Hosté mohli zvýšit po hlavičce Tomšů, ale jeho tutovku pokryl výborný Šmída. "Vyrovnat jsme mohli chvíli poté, Matulka zatáhl z pravé strany, ale při závaru míč poskakoval na brankové čáře, jenže my ten gól snad nedáme", lakonicky poznamenal Michal. Stínem utkání bylo zranění Novotného, který musel po hodině hry ze hřiště. Nové Město musí dál bojovat o svoji příslušnost, už v sobotu k tomu bude mít další příležitost.

Rozhodčí: Svoboda - Nápravník, Denev. Delegát FAČR p. Volf

ŽK 3:1, ČK 0:0

Diváci 275

Sestava SFK: Šmída - Vacek (46. Jícha), Bača, Nečas, Svoboda, Batelka, Šteffl (46. Sytař), Ráliš D.(46. Ráliš M.), Matulka (85. Hlaváč), Duda (K), Novotný (59. Boušek)

Trenéři: p. Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: p. Bajer

Už v sobotu 27.5. 2023 bude mít možnost náš tým složit reparát, ale bude proti němu stát vedoucí tým tabulky HS Kroměříž. Začátek zápasu je stanoven opět na 17:00 hodin. Utkání bude řídit trojice rozhodčích R - Drozdy Luboš, AR1 - Svoboda Tomáš, AR2 - Kostelník Tomáš.

285 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page