top of page

V pátek začíná soutěžní ročník MSFL – 2022/23

NMNM - Příprava na novou sezonu 2022/23 proběhla dle představ nové trenérské dvojice Lukáš Michal (1983) a Petr Follprecht (1990). Áčko pod novým vedením, splnilo veškerý tréninkový plán, který byl vynuceně upravený. Dvojice Pavel Procházka a Miloslav Císař po sezoně ukončili svoji trenérskou činnost u týmu za kterou jim SFK děkuje. Jelikož se klub nepřihlásil do MOL cupu, tak tým sehrál pouze tři přípraváky. S Pelhřimovem (4:1), Vysoké Mýto (1:1), B-tým (6:1), generálka s Ústím n/O. soupeř zrušil.

A jak hodnotí celou přípravu nové trenérské duo?

LM: “S letní přípravou jsem celkem spokojen, trénovali jsme v dobrém počtu hráčů, tréninky měli tempo i úroveň a věřím, že nás dobře připravili na start sezóny. Drobnou komplikací bylo zrušení generálky, ale i s tím jsme si poradili.”


PF: “Plán přípravy jsme naplnili, jen generálka s Ústím se bohužel nesehrála. Ale zase taková komplikace to není. Modelový zápas s naší juniorkou byl také kvalitní. Bylo to kondičně náročné, ale hráči se s tím popasovali velmi dobře.”


Na přípravných zápasech jsme zahlédli nějaké nové tváře v kádru A týmu, mohl bys nám je trochu představit?

LM: “Z Hlinska přišel Kryštof Vašek, což je ofenzivní záložník, který by nám měl zkvalitnit finální fázi hry. Z Jihlavy se vrátil Pavel Vacek, který už u nás dříve působil. Měl by nastupovat v útoku, nebo na kraji zálohy a měl by pomoci zvýšit produktivitu. Z Nové Vsi se s námi zapojil Franta Nečas, který nastupuje uprostřed záložní řady. Doufám, že se kluby domluví a budeme ho moci využít.

V létě odešel Ondřej Vícha, což byl zkušený obránce, hledáte za něj nějakou náhradu do obranných řad?

LM: “Ano odešlo nám v létě více obránců, proto pracujeme na tom, abychom ještě někoho do zadních řad přivedli. Jak je podle tebe nachystaný tým na novou sezónu?

LM: “To ukáže start soutěže. Chtěli bychom do soutěže dobře vstoupit a prezentovat se poctivým agresivním fotbalem, zvýšit produktivitu a zlepšit se před domácím publikem. Jaké cíle máte pro novou sezónu MSFL?

LM: “Rádi bychom se vyhnuli sestupovým vodám. Nemáme široký kádr, proto bude záležet na zdraví hráčů, ale chtěli bychom hrát určitě výše, než tomu bylo v poslední sezóně.


Soupiska týmu pro nadcházející sezónu v MSFL?

Brankáři: Šmída Petr., Žejdlík Martin, Sáblík Martin

Obránci: Hekerle Lukáš, Batelka Jiří, Novotný Jakub, Bača Dominik, Svoboda Marek

Záložníci: Duda Petr, Šteffl David, Vašek Kryštof, Sytař Petr, Nečas František, Hlaváč Roman, Matulka Radek

Útočníci: Duba Tomáš, Šmída Michal, Vacek Pavel, Skalník Michal

Odešli: Trojánek (FC Žďár n.S.), Černý (Blansko), Doležal (Hlinsko), Partl (FC Vel.Meziříčí), Vícha (Polná), Smetana, Michal (ukončení hráčské kariéry)

Přišli: Žejdlík (Herálec), Vašek (Hlinsko), Nečas (Nová Ves), Vacek (Jihlava), Skalník (B-tým), M.Šmída, Sáblík, Skalník a Hlaváč (B-tým)


SFK Vrchovina Nové Město rozehraje pátou sezonu v MSFL již v pátek 5.8.2022 na domácím hřišti od 18:00 hodin, v 1. kole, které odřídí trojice rozhodčích R – Jakub Rosický (Velké Meziříčí) , AR1 - Jan Nápravník, AR2 – Alex Denev (oba Jihlava).

Také druhé kolo odehrajeme v domácím prostředí v pátek 12.8. od 18:00 hod. s nováčkem soutěže SK Hranice.


565 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page