top of page

V zápase dominovaly obrany.

Markvartice / NMNM - Sestava Lukáše Michala šla na hřiště v Markvarticích s jasným úmyslem, hrát vzadu na nulu a dovést z hřiště soupeře nějaký ten bod. Do zápasu naskočili uzdravení Matulka, Svoboda a Šteffl. Jenže obrany jednoznačně v utkání dominovaly. Zápas v rámci 11. kola (12. hraného) MSFL s MFK Vítkovice skončil bezbrankovou remízou.


MFK VÍTKOVICE - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. O:O


Sestava MFK: Květoň - Němec, Tamajka, Bystřičan, Zouhar, Tkáč, Mooc, Richtár (C), Žák, Vrbka (72. Jelen), Raab

Trenéři: p. Plaskura, Semelka

Vedoucí týmu: p. Kret

Sestava SFK: Šmída - Hekerle, Ráliš, Batelka, Nečas, Svoboda (84. Bača), Šteffl (36. Sytař), Hlaváč (46. Vašek), Matulka (88. Jícha), Duda (C), Novotný

Trenéři: p. Michal, Follprecht

Vedoucí týmu: p. Bajer P.


Od začátku utkání byli aktivnější domácí, kteří na svém hřišti získali zatím jediný bodík. Byli sice aktivní, ale naráželi na zformovanou obranu v čele se Šmídou mezi třemi tyčemi. V 8. minutě však z rychlého útoku šel zleva Svoboda do vápna, ale zkušený Květoň v brance, našemu záložníkovi vzal míč z kopačky. Po půlhodině hry se síly na hřišti srovnaly, ale žádný tým si do konce poločasu nevytvořil vyloženou šanci.

Ve druhé půli domácí stále byli aktivní, ale obraz hry se prakticky nezměnil. Ani jedna strana nechtěla udělat žádnou zásadní chybu. V 65. minutě, kdy hosté z Vrchoviny kombinovali před pokutovým území Vítkovic, přišla rána z hranice šestnáctky a hráči v zelených dresech se dožadovali penalty, za ruku obránce. Sudí však zůstal ledově klidný. Ke konci zápasu se i více na trávníku přiostřilo, ale vše bylo řešeno žlutými kartami. V poslední desetiminutovce oba týmy se snažili zápas překlopit na svou stranu, větší šance měli domácí, ale Šmída dvakrát svůj tým podržel. Do tabulky pravdy si zapisujeme první kladný bod, za bezbrankovou remízu z hřiště soupeře.


Hodnocení trenéra Vítkovic Semelky: V utkání s Vrchovinou jsme chtěli získat všechny tři body. Utkání jsme začali aktivně a myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Bohužel jsme dnes doplatili na střeleckou nemohoucnost a nepromenili ani ty nejvyloženější šance. Proto bereme dnes jen bod, což je pro nás vzhledem k průběhu utkání ztráta.

Hodnocení trenéra Michala: "Ve Vítkovicích (hřiště Markvartice) se potvrdilo to, co jsme očekávali před zápasem. Tedy velmi těžký zápas. První půle nepřinesla žádné vyložené šance, chyběla hlavně před finální přihrávka. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, Jakub Novotný v dobré šanci bohužel neprostřelil ze strany domácího brankáře Květoně. Vytvářeli jsme si náběhové situace ze stran, létaly centry, ale nedokázali jsme z nich vytěžit pořádnou šanci. V závěru utkání jsme přežili dvě velké příležitosti domácích. Díky jejich nemohoucnosti v koncovce, jsme si odvezli důležitý bodík. Kluci zápas odmakali, stál nás spoustu sil, ale limituje nás odvaha v útočné fázi. Až začneme dávat na hřištích soupeřů góly, bude veseleji!"


Rozhodčí: Mankovecký - Lukašík, Kostelník. Delegát FAČR p. Dudek

ŽK: 3:4 (Tkáč, Mooc, Rychtár - Ráliš, Hekerle, Svoboda, Batelka)

Diváci 90

149 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page